Українського волонтера з Італії оштрафували за допомогу бійцям АТО

42

Волонтер з Італії, який з початку війни на Донбасі за власні кошти купив і передав на передову десятки реанімаційних автомобілів, не може потрапити в Україну.

Українець Віталій Майданчук живе й працює в італійському курортному містечку Ріміні на березі Адріатичного моря. З початком війни на сході Україні він почав активно допомагати українській армії. Про це повідомила у Facebook народний депутат, волонтер та радник Міністра оборони Тетяна Ричкова.

«З кривавого літа 2014 року, впадаючи в шок від новин зі сходу України, часом нишком навіть від дружини, Віталій став купувати в Італії б/у реанімобілі для потреб АТО. Десятки їх у складі найрізноманітніших підрозділів вивозили поранених хлопців під Нижньою Кринкою, Вуглегірськом, Дебальцевим, під ДАП. Підтвердити мої слова може величезна кількість людей — бійців, медиків, волонтерів. Допомога від Віталія також надходила в госпіталі Дніпра, Києва, Ірпеня, на Фроловську», – написала вона.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Сукня довга пряма “Геометрія”

Читайте за темою: Навчає мови та будує спільноту: як американський волонтер підкорює Україну

Влітку 2014-го, коли процедура ввезення, розмитнення, постановки на облік волонтерських автомобілів ще була відсутня, Віталій за свої гроші купував для військових медикаменти, одяг, взуття. Вантажив ними машини та сам приганяв їх в Україну. Тепер через ввезення найперших двох спецмашин у Віталія виникли проблеми із фіскальною службою.

«Станом на зараз вони свинцевим вантажем і штрафними санкціями ДФС (Державна Фіскальна Служба) повисли на цій людині. Сьогодні Віталій не може навіть приїхати на могилу до батька в Україну, а на його майно накладено арешт, — зазначила Тетяна Рачкова. – Завдяки йому врятовані сотні життів. Машини, передані ним в АТО, в буквальному сенсі слова просякнуті кров’ю наших поранених бійців. А вся вина його тільки в тому, що він не забив на свою Батьківщину, що не відморозився під слушним приводом, а зробив і робить більше, аніж деякі фонди», — наголосила нардеп.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.