Українські лікарі першими у світі провели унікальну операцію з видалення пухлини

34

Фахівці Київського інституту нейрохірургії імені Ромоданова провели унікальну операцію з видалення пухлини мозку. Опісля пацієнта відвезли не в реанімаційний бокс, а одразу в загальну палату. Усе – завдяки особливим технологіям, які першими у світі змогли поєднати саме українські лікарі. І отримали успішний результат. Про це повідомляє ТСН.

Пацієнт скаржився на головний біль та ускладнення руху кінцівок. Обстежили і знайшли чималу пухлину. Складність, за словами хірурга Володимира Розуменка, була у тому, що пухлина тиснула на нервові закінчення і хворого будь-якої миті могло паралізувати.

Читайте за темою: Українець створив сервіс для попередження серцево-судинних хвороб

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Сукня довга пряма “Геометрія”

Хірурги почали зі створення комп’ютерної моделі пухлини, щоб бачити, де вона розташована та до яких частин мозку торкається. Така модель – наче навігаційна карта для комп’ютерної системи та лікаря. Вона з точністю до півміліметра дає змогу боротися з пухлиною. А от для самої боротьби обрали незвичайний метод, який до цього ніхто не застосовував.

В одній операції, каже лікар, поєднали одразу три технології: ендоскопію, тобто трубку, яка дає можливість дістатися до найскладніших зон; комп’ютерну навігацію; лазер, щоби прибрати пухлину.

Читайте за темою: В Україні вперше імплантували механічне серце

Поки що ці технології не поєднував жоден хірург у світі. Результат навіть перевершив очікування. Крові під час операції фактично не було. Завдяки чому пацієнта і перевезли з операційної в загальну палату.

Нова техніка навіть після надскладних операцій спрямована на те, щоб дати людям повноцінне життя. Раніше після таких втручань ускладнення були чи не нормою.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.