В Італії відбулося відкриття пам’ятника, присвяченого коханню італійця Луїджі і українки Мокрини

84

В італійському містечку-комуні Кастель-Сан-Лоренцо відбулося відкриття пам’ятника, присвяченого коханню італійця Луїджі і українки Мокрини.

Дивовижна історія цієї любові стала відома всій країні завдяки програмі «Чекай на мене». Луїджі і Мокрина зустрілися під час війни в 1943 році в австрійському таборі для військовополонених. Два роки вони провели разом, а потім – розлучилися на довгі 60 років.

18425792_902570413219510_1878850180_n

Читати за темою: В Італії покажуть українське кіно

У 2004 році Луїджі через програму «Чекай на мене» знайшов свою Мокрину. З тих пір вони зустрічалися щороку: Мокрина відвідувала Луїджі в Італії, а він приїжджав до неї в Україну.

Луїджі Педутто до встановлення монумента на своїй батьківщині не дожив – його не стало в 2013 році. Мокрина Юрзук померла в 2015 році.

«Емоції переповнюють. Чесно кажучи, не очікувала такої реакції людей. Не уявляла, як до нашої ініціативи поставляться жителі цього маленького містечка, наскільки для них це важливо, чи однакові наші почуття? Але побачене перевершило всі мої очікування. Все місто вийшло на вулиці. Ми бачили щирі усмішки людей. Вони фотографувалися біля пам’ятника. Ті, хто знав Луїджі – згадували його … Це дуже зворушливо. Я думаю, що всі разом ми зробили добру справу», – поділилася після церемонії відкриття пам’ятника Ганна Безлюдна, керівник Inter Media Group.

Автори пам’ятника – українські скульптори Олександр Моргацький і Григорій Костюков.

 

Мед гречаний
100 казок. 1-й том
Гаррі Поттер (книжка-розмальовка)
Сорочка “Монохром”
Мед з сухофруктами
Браслет
Хустка з петриківським розписом
Українська мова для іноземців
Біла сорочка «Рукав’янка»
Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.