Іван Крулько: Найбільшими інвесторами в економіку України є заробітчани та діаспора

68

Для того, щоб інвестиції пішли в Україну, треба створити справедливий суд, перетворити митницю та податкову у сервісні служби, побороти корупцію та спростити умови для ведення бізнесу. На цьому наголосив народний депутат Іван Крулько, голова міжфракційного об’єднання «Світове українство» під час бізнес-форуму української діаспори у Торгово-промисловій палаті України, керуючись даними минулорічного опитування Європейської бізнес-асоціації.

За його прогнозами, геополітична ситуація, безвіз та зона вільної торгівлі з ЄС мають сприяти залученню інвестицій в нашу країну, навіть попри російську агресію. Але інвестори спочатку «тестуватимуть» українську економіку, щоб розуміти, як тут працювати.

Читайте за темою: Відкрите звернення правозахисників щодо ситуації, яка склалась навколо запропонованих змін до Закону України “Про громадянство України”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

«І від того, чи вдасться владі виправити всі недоліки, залежатиме, чи зможе Україна найближчим часом реалізувати свій колосальний інвестиційний потенціал у сільському господарстві, енергетиці, ІТ-секторі тощо. Якщо держава зможе захистити інвестора, взяти його за руку і провести по всіх органах, дати можливості для розвитку, у нас є майбутнє. Якщо ж ні – відтік інвестицій з реального сектору економіки продовжиться. І це буде сигнал для інших, що в цю країну не можна інвестувати», – сказав він.

Іван Крулько подякував усім присутнім представникам діаспори, що з’їхались з усього світу на бізнес-форум у Київ за те, що вони вірять в Україну, докладають усіх зусиль, аби про нашу державу знали у світі та інвестували у неї. «Якщо подивитись на структуру прямих іноземних інвестицій, то найбільшим інвестором в українську економіку є не міжнародні транснаціональні групи, а українські заробітчани та діаспора. Вони інвестували в Україну у 2016 році через банки, платіжні системи і неформальні канали 5,4 млрд дол. США, або 5,8% ВВП. Тоді як іноземні інвестори вклали в нашу економіку 4,4 млрд дол.», – зауважив політик.

Читайте за темою: Mіжнародний досвід щодо питань, пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних громадян: приклад Франції

Парламентар уточнив, що це більше, ніж у 2015 році, коли було 3,7 млрд дол., але якщо подивитись структуру інвестицій, то основна їх частина – це конвертовані в капітал субкредити материнських структур іноземних банків, що не є прямими інвестиціями в економіку. Натомість у промисловість було залучено лише 475 млн доларів іноземних інвестицій і ще 524 млн дол. надійшло у підприємства оптової та роздрібної торгівлі: «Більше того, за 2016 рік іноземні інвестори вивели з України через дивіденди понад 700 млн дол.».

Водночас Іван Крулько критично оцінює дії влади для формування інвестиційного клімату. «Це ж не російська агресія зумовлює рівень корупції, чи відсутність перетворень у податковій та митній службах, чи створення справедливого та чесного суду?», – іронічно зауважив він. Політик нагадав, що наразі планується зняття з реєстрації законопроекту «Про антикорупційний суд», співавтором якого він є і прийняття якого вимагають усі міжнародні партнери, бо, мовляв, не депутати повинні такі закони подавати, а президент.

Читайте за темою: Подвійне громадянство в Україні: українські законодавчі плутанини та закордонний досвід

«Нам треба, щоб нарешті запрацював принаймні один суд, який притягуватиме до відповідальності корупціонерів і через який не можна буде відкупитись та втекти», – наголосив Іван Крулько. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.