Публічна дипломатія в Індії: Україна в індійських ЗМІ, адаптація та становлення української громади

114

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Проект Global Ukraine News розвиває нову глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про новостворені пост-майданні рухи та про українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України. Для кращого розуміння ситуації в Індії, ми звернулись до проактивної учасниці української громади – Марини Акрам.

18052632_10213354911013470_2110892257_n

Сукня довга пряма “Геометрія”

Брелок “Тризуб”

Футболка

GU: Пані Марино, розкажіть, будь ласка, про себе, як Ви опинились в Індії?

З чоловіком познайомились будучи студентами, він навчався в Україні. Їхати в Індію і на гадці не було ніколи… однак так склалось, що доля привела.

GU: Як українці адаптуються до життя в такій екзотичній країні? З якими труднощами стикаються?

Адаптування тут  багато від чого залежить. Комусь легше пристосовуватись до тутешнього життя: сприйняти кардинально іншу культуру, релігію, спосіб чи умови проживання, різку зміну клімату. А хтось дуже довго призвичаюється.

Якщо переїзд (а у більшості випадків це так) відбувається через заміжжя то велике значення має в яку сім’ю попаде дівчина. І на Україні частенько невістка – в горлі кістка, а в чужій країні, де мати виглядає слухняну індійську невістку, більш волелюбні українки можуть і взагалі ніколи не прижитися. Кожна сім’я будує своє життя по-своєму. І відносини у кожній сім’ї свої.

Читати за темою: Українську культуру вперше представили на Міжнародній благодійній виставці в Індії 

GU: Яка чисельність українців в Індії? Чи існують якісь об’єднання?

Точну чисельність українців в Індії мабуть можна отримати тільки у Посольстві Індії в Україні. У нашому Посольстві можна дізнатися тільки про тих, хто є на обліку – тимчасовому чи постійному. А ставати на облік – не примусова процедура, тому багато є таких, хто не став на облік відповідно й інформації про них немає.
Українських об’єднань (якщо то не наукові, комерційні та ін.) в Індії  – немає. Ми, спільно з представниками Посольства, почали працювати над створенням спільноти. Однак поки об’єднати всіх діаспорян досить важко. Дуже багато активних та зацікавлених дівчат-українок живуть в інших містах Індії. Країна велика, важко вибратися буває (у цій країні жінка здавна берегиня домашнього вогнища, і доволі повільно проходять зміни і у свідомості місцевих жителів, і у суспільстві щодо цього), в сучасному світі жінка може працювати, але не всім вдається знайти хорошу роботу. Наразі ми створили групу у Whatsapp і хочемо запровадити зустрічі по можливості всіх діаспорянок , особливо з інших міст, хай не часто, але з дітьми, чоловіками. Українське Посольство також вже біля року пропонує до послуг своїх громадян бібліотеку і кімнату, де можна спокійно почитати щось цікаве, чекаючи на документи чи вирішення питання або використати для діаспорських зустрічей.

16864566_10212803111458826_8159084174007530152_n

GU: Яке культурне життя українців в Індії, які акції, заходи проводяться?

Нещодавно в Делі проходила благодійна виставка-продаж, організаторами заходу виступила Жіноча Асоціація  Делі DCWA (The Delhi Commonwealth Women’s Association) у якій вперше взяла участь й Україна. Цього року участь у благодійній виставці-продажу взяла рекордна кількість учасників –  більш ніж 57 представництв представили культуру своїх країн. Серед них Чехія, Корея, Туркменістан, Ірландія, Того, Японія, Узбекистан тощо.

hjuy1-3Однак можна сказати, що участь України зробила цей захід набагато яскравішим та цікавішим. Дякуючи співробітникам Посольства і особливо пану Надзвичайному Послу України в республіці Індія – Поліху Ігореві Зіновійовичу та його дружині пані Наталії Іванівні, а також першому секретарю з консульських питань Бєлову Ярославу Сергійовичу до цього заходу запросили взяти участь українок-діаспорянок. Це була прекрасна нагода показати хоч маленьку частинку України в числі інших країн. Нещодавно наше Посольство організувало майстер-клас з розпису писанок-мальованок, та майстер-клас з писанок, які покриваються воском і розпису воском і по воску.

17884142_1213546508757849_589377292878809031_n

17884222_1213546138757886_6584873850517914053_nЦі зустрічі і майстер-класи пройшли просто чудово. Дякуючи головному організатору – дружині посла Пані Наталії все було організовано на високому культурному рівні. Усі, хто зміг прийняти участь були дійсно задоволені. Приходили з дітками, які також розписували свої писанки, а після – ми разом будували плани для наступних зустрічей та заходів і просто спілкувалися у теплій компанії.

GU: Чи змінилось якимось чином життя громади до та після Майдану? Як ставиться місцеве населення до українців і до ситуації в Україні загалом? Що взагалі знають про Україну?

 Змінилось звичайно. У кожної з нас власне бачення ситуації – погляди на анексію Росією Криму, події на Майдані, війну на Донбасі. Хоч і називають її АТО, але то війна, бо на ній стріляють та вбивають, проте кожен бачить по-своєму. Хтось з наших індійських українок  підтримує дії та думки жителів Донбасу та Криму, що стали на бік сепаратистів і негативно ставляться, навіть, до назви «сепаратист» чи «бойовик-окупант»,  хтось навпаки абсолютно неприйнятно ставиться до такої ситуації, коли в одної країни забирають її частину.
Я вважаю, що українське суспільство в Індії – то відбиток українського суспільства в самій Україні. У кожного своя думка та ставлення до подій останніх 3-ох років.

Читати за темою: Українці в Індії вперше провели майстер-клас з писанкарства 

Місцеве населення ставиться до українців (як і взагалі до іноземців, особливо з білою шкірою) – доброзичливо. Щодо ситуації в Україні, то про неї знають остільки-оскільки. У більшості випадків індійські ЗМІ висвітлюють події в Україні дуже обмежено і загалом нейтрально (моя хата скраю), а часом навіть відкритою підтримкою дій Російської Федерації.

GU: А що взагалі в Індії знають про Україну?

До подій на Майдані, анексії Криму та АТО на Донбасі в основному при вживанні назви України, серед місцевого населення та пересічного жителя-індійця була реакція – а де це? Знали те, що це була частина СРСР, згадують коли нагадаєш, частіше пов’язували з Росією, часто вважали Україну її частиною.

Тепер все-таки знають, що Україна то окрема держава і це їх усвідомлення прийшло саме після останніх подій на Україні. Ну, звичайно, не лише останніми подіями наша країна відома тут. Щороку тисячі студентів приїжджають навчатися з Індії до України, також в наших країнах дуже багато спільних проектів з ремонту літаків, надзвичайне враження справив приліт “Мрії”. Варто зазначити, що Україна займає перше місце з імпорту зернових та соняшникової оліі в Індію, а нещодавно навіть, почалось обговорення щодо співробітництва у сфері кіно.

GU: Які відносини Вашої громади з дипустановами?

 В основному відносини хороші. Нам завжди таланило на дуже ввічливих, приємних і чуйних співробітників. На жаль, не завжди ми мали змогу збиратися так, як тепер. Однак щодо питань консульських, чи візових та інших – співробітники дипустанови завжди надають вичерпну і ясну відповідь.

Посольство дуже допомагає. І є багато прикладів коли наше Посольство просто було останньою соломинкою, за яку хватаються. І вона, ця соломинка, тонка ниточка надії  утримувала на поверхні, підтримувала і допомагала вибратися з тяжкої ситуації. GU

 

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.