Україна у ТОП-5 в міжнародному рейтингу з розвитку електрокарів

46

Україна отримала п’яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку електромобілів, випередивши такі країни, як США, Нідерланди та Японія. Швидше електричний транспорт розвивається лише в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї. Дослідження опублікувало найбільше незалежне видання про електротранспорт InsideEVs.com

Місце в рейтингу визначалося наступним чином. Кожна країна, яка взяла участь в дослідженні, отримувала певну кількість балів за кількома критеріями. Серед них – політична підтримка розвитку «зеленого» транспорту, динаміка частки електрокарів на ринку авто, темпи розвитку інфраструктури і так далі. Максимальний бал, який можна було отримати – 100, однак лише дві країни змогли перетнути позначку в 50 балів: Норвегія і Китай.

Головна причина, по якій Україна набрала майже 39 балів і потрапила в п’ятірку лідерів, – швидке зростання частки електрокарів серед нових автомобілів, куплених українцями в минулому році. За даними InsideEVs.com, серед машин, зареєстрованих вперше в 2016 році, на електромобілі припадає 4%.

Брелок “Тризуб”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Художня лялька

Читати за темою: Троє українців започаткували в ОАЕ сервіс типу Uber для яхт 

Видання підрахувало, що за останній рік цей показник зріс в п’ять разів, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2 500. При цьому більшість електромобілів старі і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання в європейських країнах. Половина з них – Nissan Leaf.

На п’яте місце України в рейтингу вплинула, зокрема, невелика підтримка електрокарів державою. Йдеться про прийняття наприкінці 2015 року законопроекту №1674, який скасував ввізне мито на електромобілі. Втім, в цій області ще є куди розвиватися. Наприклад, в грудні 2016 до Верховної Ради внесли законопроект # 5494 про скасування ПДВ на ввезення в країну електромобілів і запчастин до них до 2021 року. Закон досі не розглянуто.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.