Світовий Конґрес Українців  відзначив своє 50-ліття

82

26 лютого 2017 р. у Торонто, Канада, Світовий Конґрес Українців (СКУ) урочисто розпочав відзначення 50-ліття своєї діяльності в об’єднанні українських громад усього світу для просування інтересів України і українського народу під гаслом «Українці разом – майбутнє за нами!».

І. Мицак
Ірина Мицак

Вшанувавши будівничих, президентів і віддане керівництво СКУ протягом усієї історії, учасники мали можливість ознайомитись із минулим СКУ, його численними досягненнями і сьогоднішньою силою цієї координаційної надбудови за підтримки своєї мережі українських громад у 53-ох країнах.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Сукня довга пряма “Геометрія”

Е. Чолій
Євген Чолій

Коротка історія СКУ була представлена показом документального фільму під назвою «50 років Світового Конґресу Українців», продюсером якого є Ірина Корпан. Президент СКУ Євген Чолій виступив з промовою, під час якої відзначив важливу роль СКУ, який є голосом українського народу серед міжнародної спільноти, а також зростаючу важливість цієї ролі у зв’язку з безперервною гібридною війною Російської Федерації проти України.

А. Веселовський
Андрій Веселовський

Голова Світової комісії з відзначення 50-ліття заснування СКУ Іринa Мицак представила плани на 2017 рік, які спрямовані на підвищення обізнаності про СКУ та включають різноманітну програму заходів для мережі українських громад в 53-ох країнах, українців в Україні і кожного українця та друга України у всьому світі. Серед основних заходів передбачається проведення серії конференцій щодо майбутньої діяльності СКУ, які відбудуться в таких містах, як Буенос-Айрес, Брюссель, Львів, Нью-Йорк і Торонто. Головні заходи будуть проходити в Києві і Львові, Україна,  в серпні, та в Торонто, Канада, в листопаді.

П. Ґрод
Павло Ґрод

Читайте за темою: Українці в Еміратах презентували українську культуру на «Fashunity 2017» в Дубаї

У програмі прозвучали привітання від Єпископа Східної Єпархії Української Православної Церкви в Канаді Владики Андрія, Генерального консула України в Торонто Андрія Веселовського, Президента Конґресу Українців Канади Павла Ґродa, та відеопривітання від Директора Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою «Львівська політехніка» д‑рa Ірини Kлючковської та українських громад по всьому світу.

Зліва направо: Е. Чолій та Ю. Шимко (колишній Президент СКУ)
Зліва направо: Євген Чолій та Юрій Шимко (колишній Президент СКУ)

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.