Global Ukraine

Публічна дипломатія в Лондоні: інтерв’ю з Мариною Песенті

48

GU: Які зміни відбулися в українській громаді в Британії з часу Майдану?

Українська громада змінилася дуже сильно, дуже мобілізувалася, відбулася величезна кількість маніфестацій, демонстрацій щодо російської агресії, тобто така публічна дипломатія. З іншого боку, чітко видно процес спеціалізації в українській громаді на предмет того, хто що робить. Наприклад, з’явилося кілька нових організацій: Євромайдан Лондон (займається організацією маніфестацій), British Ukrainian Aid, Ukraine Charity (займаються допомогою нужденним верствам населення в Україні та допомогою фронту). Всі ці організації, як і Український інститут, зареєстровані в Британії як благодійні організації.

Наша громада є дуже активною, структурованою, мотивованою. Ми підтримуємо одне одного і я вважаю, що це – дуже великий позитив. Наприклад, Український інститут організовує чимало подій в партнерстві з організаціями «старої» діаспори, зокрема СУБ (Союз українців у Великій Британії), яка була заснована в повоєнний час. І це – чудово, що ми не ворогуємо, не конкуруємо, але робимо спільну справу на користь України.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Франції: інтерв’ю з Дмитром Атаманюком

GU: Які основні заходи роблять українці в Лондоні?

Мітинги та маніфестації відбуваються регулярно, можливо, зараз  трохи рідше, бо питання України зникає з порядку денного. Також робляться зустрічі зі спікерами, панельні дискусії, наприклад на тему декомунізації, проводяться покази фільмів. Спектр подій, які ми проводимо, є дуже великим. Як я вже зазначала, досить зайти лише на сайт Ukrainian Events in London і одразу стане зрозуміло, якими різноманітними є ці події.

Фото з першої маніфестації у Лондоні в листопаді 2013 року
Фото з першої маніфестації у Лондоні в листопаді 2013 року

GU: Хто є Вашими партнерами з української сторони?

Це – Український Католицький Університет, який є одним з провідних та інноваційних вишів в Україні. У них є чимало напрямків роботи, в яких вони справді задають тон, на них орієнтуються, в них вчаться. В УКУ є багато підходів по роботі і з студентами, і з викладацьким складом, які є інноваційними для України і багато університетів дивляться на УКУ як на лідера. Цей заклад також активно співпрацює з діаспорою. Наприклад, у Лондоні буде проведено в червні благодійний бал для збору коштів на розбудову університету, і Український інститут підтримує цю подію.

Наша співпраця з УКУ відбувається дуже активно. Ми надаємо платформу цікавим викладачам, які приїздять до Лондона та роблять лекції та виступи на базі Українського інституту. Також в рамках заходу про декомунізацію ми показали документальний фільм на цю тему, зроблений студентами школи журналістики УКУ. Тому планів на співпрацю є багато і ми будемо її розширювати. Та й загалом, вся історія Українського інституту пов’язана з історією Українського Католицького Університету, тому що Український інститут як такий був заснований кардиналом Йосипом Сліпим, одним з провідників УГКЦ в екзилі.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Франції: інтерв’ю з Іриною Лампекою

Чимало заходів ми робимо у партнерстві з британськими університетами або науково-дослідними інститутами. Наприклад, ми провели багато заходів із британським дослідницьким інститутом Henrу Jackson Society.

GU: Яка Ваша мотивація просувати Україну та українську культуру?

В цей складний для України час є відчуття що ти – як окрема бойова одиниця – можеш щось робити та впливати, змінювати в інформаційному полі Британії. Ти відчуваєш таку сильну енергетику від цієї діяльності та справжнє задоволення від того, що ти робиш дуже корисну справу. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.