Іноземні ЗМІ про Україну: продовження дипломатичного фрілансу, російський рубль та безвіз

88

Трагедія на шахті Львівщини

«Вибух на шахті призвів до смерті 11 осіб» пише punchng.com, а матеріал набрав 43767 пунктів резонансу. Видання цитує пост Михайла Волинця на Facebook, який повідомив про трагедію. 11 шахтарів загинули у четвер, 2 березня, коли метан вибухнув у шахті в селі Глухів на Львівщині. Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що 20 людей зникли безвісти, а 172 шахтарі були в копанці у той час.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Футболка

Східна Україна: російський рубль та сепаратистські демарші на словах

Східна Україна та сепаратисти також були у фокусі минулотижневих матеріалів, а два з них потрапило до даної вибірки через відносно великий резонанс.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: бої в Авдіївці, український «дикий захід» та нелегальний видобуток бурштину

«Підтримувані Росією заколотники висунули ультиматум Україні» пише www.aljazeera.com, яке і минулого тижня приділяло увагу східним регіонам України. Матеріал набрав 1305 пунктів резонансу. Сепаратисти в східній частині України пригрозили взяти під контроль керовані Україною підприємства на окупованих територіях, якщо Київ не припинить блокаду, яка тимчасово зупинила постачання вугілля, пише видання.

Ультиматум висунули в понеділок, через місяць після того, як група українських законодавців і ветеранів армії почали блокувати деякі залізничні перевезення в східних регіонах. У спільній заяві, лідери сепаратистів зазначили, що блокада змусила багато підприємств страждати та  суперечить духу Мінських угод 2015 року.

Георгій Тука, заступник міністра України з питань щодо тимчасово окупованих територій, відкинув погрози сепаратистів та зазначив, що це – спроба залякати українців.  Видання наводить ризики блокади і для України: віялові відключення, зниження доходів, тощо.

«Лідери Луганська (Україна) змінили їхню офіційну валюту на російський рубль» пише www.thetrumpet.com. Стаття набрала 1713 пунктів розголосу.

Офіційні особи в Луганській області, що на сході України, зробили російський рубль офіційною валютою своєї окупованої території, пишуть автори, зазначаючи, що це – останнє свідчення того, що Росія набирає все більшого контролю над окупованими територіями і намагається відновити радянську імперію. Зазначають у матеріалі і про недавнє рішення Кремля визнавати документи, видані на ОРДЛО.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: Trump-surprise, сепаратист-бразилець та неймовірне немовля

Росія поки офіційно не визнала двох самопроголошених республік як незалежних від України. Проте вона вже анексувала Крим і направила російські війська для надання допомоги сепаратистам в Україні.

Довгоочікуваний безвіз?

«Євродепутати і Рада згодні відмовитися від візових вимог ЄС для українців» – цей матеріал на www.europarl.europa.eu набрав 4880 пунктів розголосу. Українські громадяни зможуть їздити в ЄС без візи в рамках неофіційної угоди, укладеної Парламентом і Радою у вівторок, зазначається на сайті Європейського парламенту. Після того як зміна вступить в силу, при умові наявності біометричних паспортів, українці зможуть їхати до ЄС на термін до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду для бізнесу, туристичних або сімейних цілей.jmlk1

Тепер домовленість мають схвалити Комітет з громадянських свобод і Парламент в цілому, перед тим, як офіційно затвердить Рада Міністрів. Перед цим в ЄС погодили механізм призупинення безвізового режиму.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: виборчі махінації, «кінець любові» та українські танки

Такими були найрезонансніші матеріали про Україну. Матеріали мали нейтральний сентимент. Варто зазначити про дві особливості: у вибірці немає жодної статті російських пропагандистських сайтів через їхню малу популярність минулого тижня. Крім того, чимало резонансних матеріалів цього тижня стосувалися взаємин новообраного президента США Дональда Трампа і Росії, а Україна згадувалася у цих матеріалах досить побіжно: або в контексті пояснення ситуації з санкціями, або в контексті Пола Манафорта. GU

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.