Global Ukraine

Іноземні ЗМІ про Україну: дипломатичний фріланс, США vs Іспанія та небачене зростання Криму

21

США звинувачує Фірташа у даванні хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Пропагандистські ЗМІ та дивна риторика The Duran

Російські ЗМІ цього тижня не надто активно поширювали свої фейки, хоча один матеріал все ж набрав достатньо резонансу. Зокрема стверджувалося, що Микола Азаров, колишній прем’єр-міністр України, переконує, що сучасні українські політики Арсен Аваков, Андрій Парубій та Арсеній Яценюк були причетні до жахливих розстрілів на Майдані у лютому 2014 року.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: традиції Різдва, жахливе вбивство та антиєврейські скандування

1226 пунктів резонансу набрав матеріал «Україна блокує пам’ятну резолюцію для Віталія Чуркіна в ООН» на theduran.com. В матеріалі цитується Сергій Лавров, глава російського МЗС, який зазначає про неприпустимість такого рішення України, яке очевидно було прийняте українською владою в Києві.

Нагадаємо, що Російська Федерація запропонувала Раді Безпеки ООН наперед неприйнятну процедуру вшанування Чуркіна. Росія наполягала на необхідності ухвалити формальне рішення РБ ООН щодо смерті Чуркіна, однак український посол Володимир Єльченко запропонував інший механізм, який використовується у таких випадках – «заяву для преси». Цю пропозицію підтримали всі присутні учасники РБ ООН. Після цього російська сторона почала публічно звинувачувати Україну у блокуванні заяви.

Зазначимо, що в статті російському погляду на це питання відведено значно більше місця ніж українському. Крім того, автори включили і перепост з пропагандистського Sputnik. Автором матеріалу є Сергій Гладиш, президент та співзасновник Російсько-американської молодіжної організації. Втім, така дивна риторика, з огляду на цю деталь, не викликає подиву.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: «зраджена» резолюція, чотирилапі друзі та американська допомога

Цей же автор написав і замітку на тему Криму, стверджуючи про небачене економічне зростання Криму в 2(!) рази після анексії. І це базувалося на словах самопроголошеної влади Криму.

Такими були найрезонансніші матеріали про Україну. Загалом, варто відзначити один позитивний момент — це резонанс фільму «Гіркі жнива», який відкриває завісу сталінських злочинів проти українців, попри те, що до їхнього приховування докладається і надалі чимало зусиль. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.