Global Ukraine

Україна в мексиканському медіапросторі: перший місяць 2017 року

31

Інша важлива тема – відзначення 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Мексикою. Під час офіційного заходу, про який написало видання «Ель Універсаль», представники урядів обох країн висловили задоволення дружніми стосунками між двома народами. Водночас, варто зазначити, що було погоджено провести ревізію заходів, які б надали більшого імпульсу співпраці в галузі політики та економіки. Виникає риторичне питання: чи можна подібне формулювання перекласти з дипломатичної мови як відсутність вдоволеності тією ситуацією, яка спостерігається наразі в зазначених галузях? Принагідно нагадаємо, що починаючи з липня минулого року, коли стартував цей проект з моніторингу іміджу України, в рубриках «Політика» та «Економіка» контент майже стабільно відсутній. Невідомо, чи маємо завдячувати реальному стану речей, а чи специфіці адженди аналізованих видань, втім маємо надію на плідне співробітництво між бізнесовими та політичними колами наших країн у майбутньому. Також віримо, що наше посольство гратиме ключову роль в поглибленні співпраці, а сам процес обернеться на благо України, яка переживає непрості часи.

В галузі «Культури» згадують про зірок світової оперної сцени Людмилу Монастирську та Дмитра Білосельського, які грають головні ролі у виставі «Набукко» Джузеппе Верді. Опера транслювалася наживо 7 січня з Нью-Йорку в Auditorio Nacional в Мексиці. Приємно, що в статті про десять європейських міст пишуть про Львів як про «перлину Східної Європи», яка здатна «зачарувати своєю дивовижною архітектурою». А от «Міленіо», наприклад, згадує про Мілу Йовович, називаючи її «українською акторкою».

Читайте за темою: Імідж України в мексиканському медійному просторі в листопаді 2016 року

У рубриці «Спорт» фігурують імена українських тенісистів Еліни Світоліної, Лесі Цуренко, Іллі Марченка, Олександра Долгополова, боксерів Василя Ломаченка, Віталія Кличка, футболіста Артема Кравця та інших.

До рубрики «Інше» було зараховано історію про дитину, народжену від трьох батьків – чоловіка, його дружини та жінки-донора. Немовля з’явилося на світ у клініці «Надія» завдяки методу пронуклеарного перенесення ядер.

У статті з категорії «Безпекова ситуація» йдеться про те, що бої під Авдіївкою залишили людей без світла та опалення. Зазначений матеріал дислокованого в Москві журналіста «Ла Хорнада» залишає неоднозначне враження. Стиль його інтерпретації фактів нагадує дещо непереконливі спроби дотримуватися нейтральної позиції, які, втім, скидаються на відому логіку «і вашим, і нашим».

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощоScreenshot_3

Читайте за темою: Жовтневий імідж України в медійному просторі Мексики

Можна зробити висновок, що з проаналізованих 44 публікацій в трьох виданнях на початку 2017 року, приблизно у двох третинах статей Україна згадується в контексті об’єктів адженди, не пов’язаних безпосередньо з нашою державою. Водночас, цього разу спортивна складова іміджу виявилася домінантною. Ось такою могли побачити Україну читачі трьох аналізованих видань Мексики в січні нового року.

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.