Українців закликають долучитися до збереження культурних пам’яток

121

Стартував флешмоб (краудфандингова акція) «Зроби подарунок Україні» на підтримку відновлення об’єктів культурної спадщини по всій країні. Головна мета проекту – привернути увагу громадян до питання відновлення замків, палаців, церков в різних регіонах нашої держави задля розкриття їх туристичного потенціалу та збереження сторінок історії нашого народу.

Акція проходить за ініціативи однієї з найбільш facebook-спільнот про Україну та українську культуру – Local History Ukraine та Всеукраїнського Фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара, завдяки діяльності якого, протягом останніх 20 років, було відновлено велику кількість пам’яток історико-архітектурної спадщини України.

Читайте за темою: Українські пам’ятки, які оцінив увесь світ: Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні (частина І)

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Серія скульптур «Дерево Життя»

Щоб долучитися до акції, потрібно відвідати сайт флешмобу (http://oleshoncharfoundation.info/), обрати певну кількість листівок, які розроблять дизайнери проекту, та оплатити їхню вартість через Liqpay. Вартість кожної листівки – всього 1$, а всі кошти, отримані від продажу листівок, перераховуються у Фонд Олеся Гончара.

Організатори зазначають, що цей флешмоб — лише перший крок. Наступним етапом розвитку ініціативи буде створення великого інтернет-порталу, який об’єднає інформацію про всі можливі пам’ятки історико-архітектурної спадщини України, що потребують реставрації чи відновлення для спільного краудфандингу та контролю виконання робіт.

Читайте за темою: Українські пам’ятки, які оцінив увесь світ: Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні (частина ІІ)

«Вартість кожної листівки – всього 1$! Це, фактично, вартість однієї чашки кави чи бокалу пива у пабі! Це – зовсім смішні кошти, але тільки уявіть, якщо відгукнуться 100 тис. небайдужих. Ми дуже віримо, що Ви також, як і ми, любите та бажаєте бачити в Україні відновлені туристичні замки та об’єкти. Ми прагнемо популяризувати відповідальне ставлення до своєї культури та історії. Лише спільними зусиллями ми зможемо зробити нашу країну успішною та розповісти світові про нашу величну спадщину!», – йдеться на сайті флешмобу.

hjuy2

Читайте за темою: Дерев’яні церкви – архітектурна спадщина України

«Я вже давно займаюсь питаннями культурної спадщини та розвитком туристичного потенціалу регіонів нашої країни! Ми маємо фантастичний потенціал! Кожна пам’ятка – це частинка історії нашої країни, а тому й частинка кожного з нас! Саме тому ми вирішили спробувати запустили акцію на підтримку відновлення замків та палаців по всій країні! Внесок може зробити кожен, бо він є символічним! Ідея саме в згуртуванні навколо спільної ідеї! Ми сподіваємося, що українці будуть активно підтримувати нашу акцію! Ставимо собі за мету на першому етапі розповсюдити 100 000 листівок! Це – лише перший крок у далекій дорозі, яку ми маємо пройти разом!», – розповідає Павло Бабенко, координатор проекту. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.