Андріївський узвіз із імбирного печива створили заступник посла США з дружиною

67

Веліда Кент, вчитель, та її чоловік Джордж Кент, заступник посла США в Україні, створили Андріївський узвіз з імбирного печива до цьогорічних зимових свят. В проекті відтворено 40 будинків узвозу, Андріївська та Покровська церкви, а також резиденція Посла США в Україні. Про це повідомляється на сторінці Посольства США в Україні у соціальній мережі Facebook.

Ідея створити Андріївський узвіз належить заступнику Посла Джорджу Кенту, який розповів, що справжні будинки на узвозі виглядають як імбирне печиво.

Художня лялька

Сукня довга пряма “Геометрія”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Читайте за темою: Святий Миколай мандрує до українських громад по всьому світу

Веліда почала створювати будинки з імбирного печива ще у 2008 році, коли жила у Таїланді і мала вільний час для творчості. Першим був невеличкий будинок за рецептом і лекалами з інтернету, згодом почалися більш масштабні проекти, які, до того ж, мали свою історію. Київський Володимирський собор Веліда присвятила своїй бабусі, лаоський храм був створений, коли родина Кентів працювала в Азії.

Веліда має кримськотатарске коріння – її дідусі і бабусі були депортовані з Криму до Середньої Азії у 1944 році. Веліда народилася в Узбекистані, цій країні вона присвятила один зі своїх проектів з імбирного печива – регістан Самарканду. Далі були будівля американського Капітолія, Старе місто у Варшаві.

Особливий, політичний проект – Ханський палац у Бахчисараї – створювався у 2014 році, після анексії Криму. Над проектом працювала вся родина Веліди – чоловік з дітьми, мама, брат. Після перегляду фільму “Зима у вогні” у 2015 році, Веліда вирішила створити київський Михайлівський собор на честь його важливої ролі під час Революції Гідності. Родина Кентів подарувала свій проект Михайлівського собору з імбирного печива Посольству України у США.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.