Global Ukraine

Андріївський узвіз із імбирного печива створили заступник посла США з дружиною

20

Веліда Кент, вчитель, та її чоловік Джордж Кент, заступник посла США в Україні, створили Андріївський узвіз з імбирного печива до цьогорічних зимових свят. В проекті відтворено 40 будинків узвозу, Андріївська та Покровська церкви, а також резиденція Посла США в Україні. Про це повідомляється на сторінці Посольства США в Україні у соціальній мережі Facebook.

Ідея створити Андріївський узвіз належить заступнику Посла Джорджу Кенту, який розповів, що справжні будинки на узвозі виглядають як імбирне печиво.

Читайте за темою: Святий Миколай мандрує до українських громад по всьому світу

Веліда почала створювати будинки з імбирного печива ще у 2008 році, коли жила у Таїланді і мала вільний час для творчості. Першим був невеличкий будинок за рецептом і лекалами з інтернету, згодом почалися більш масштабні проекти, які, до того ж, мали свою історію. Київський Володимирський собор Веліда присвятила своїй бабусі, лаоський храм був створений, коли родина Кентів працювала в Азії.

Веліда має кримськотатарске коріння – її дідусі і бабусі були депортовані з Криму до Середньої Азії у 1944 році. Веліда народилася в Узбекистані, цій країні вона присвятила один зі своїх проектів з імбирного печива – регістан Самарканду. Далі були будівля американського Капітолія, Старе місто у Варшаві.

Особливий, політичний проект – Ханський палац у Бахчисараї – створювався у 2014 році, після анексії Криму. Над проектом працювала вся родина Веліди – чоловік з дітьми, мама, брат. Після перегляду фільму “Зима у вогні” у 2015 році, Веліда вирішила створити київський Михайлівський собор на честь його важливої ролі під час Революції Гідності. Родина Кентів подарувала свій проект Михайлівського собору з імбирного печива Посольству України у США.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.