Зовнішньополітичний шок: як реагував світ на перемогу Дональда Трампа

110

Останні два дні увага всього світу була прикута до виборів 45-го президента США. Інтрига трималася протягом всієї виборчої кампанії, а тому за підрахунками голосів не слідкував хіба що лінивий.

І ось 8 листопада виснажлива історична «гонка» Клінтон vs Трамп завершилась сенсаційною перемогою кандидата від Республіканської партії, мільярдера Дональда Трампа.

Трамп набрав необхідних 270 голосів виборців. Відомий бізнесмен впевнено переміг у 29 штатах, в тому числі і там, де мешканці десятиліттями голосували за демократів. Він став першою особою у США, яка стала президентом, не обіймаючи посади в уряді чи війську, розбивши таким чином мрію Гілларі Клінтон стати першою в історії США жінкою-президентом. Варто зазначити, в більшій мірі реалізацію президентських амбіцій Клінтон згубив той факт, що 70% американців вважають її не щирою. В свою чергу опонент Трампа гідно прийняла поразку і зателефонувала новообраному президенту США, щоб привітати його з перемогою.

Футболка

Художня лялька

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Читайте за темою: Як президентські вибори-2016 у США вплинуть на відносини з Україною

Такі результати виявились неочікуваними для світової спільноти. Зокрема, глава Європарламенту Мартін Шульц, привітавши американців із новим президентом, зазначив, що перемога Трампа стане «важким моментом» у стосунках США та Євросоюзу. З перемогою Трампа також привітав і президент Єврокомісії Жан Клод Юнкер, який у Twitter написав, що, лише співпрацюючи разом, ЄС та США зможуть вирішувати безпрецедентні проблеми. Досить недвозначно висловився й  Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас зазначивши, що світ після перемоги республіканця стане більш божевільним.

Що означає перемога Трампа для України?

Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США стала неприємною несподіванкою для деяких українських політиків та експертів. Саме через проросійські заяви Трампа впродовж виборчої кампанії. Отож багато з українських політиків та діячів з погано прихованим відчаєм вдавали, що нічого страшного не сталося. Паралельно представники цього табору швиденько видаляли зі своїх сторінок у соцмережах тони жовчі й образ, які раніше вилили на нового президента.

Тим не менш, американці зробили свій вибір і Україна співпрацюватиме з Трампом – така позиція Адміністрації Президента України. Водночас, за словами заступника голови АП Дмитра Шимківа, є необхідність збільшувати проукраїнську коаліцію у світі. «Треба розуміти, що в США існує багато стримувань і противаг, які побудовані політичною системою в США. Тому ми повинні розвивати наші відносини на тому рівні, на якому ми вже багато років їх будуємо… США – велика країна. У нас багато друзів там. Я впевнений, що ми знайдемо, як співпрацювати в майбутньому, попри те, якою буде Адміністрація», – наголосив Шимків.

Читайте за темою: Як вибори в Молдові вплинуть на Україну?

Чи не єдиним українським політиком, який одразу почав висловлювати певний оптимізм щодо Дональда Трампа, став колишній губернатор Одещини Міхеіл Саакашвілі. З самого ранку він похвалився на Facebook своїм знайомством з паном Трампом.

«Знайомий з ним більш ніж 20 років, ми товаришуємо. Я це акуратно передбачав. Сильна особистість з непередбачуваною політикою. Ми повинні бути обережні і організовані більше ніж будь-коли», – заявив пан Саакашвілі.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.