Global Ukraine

«Знання дитини – це, фактично, лотерея», – українській досвід шкільної освіти у Мексиці

37

В початковій школі (1-4 клас, 7- 10 років) діти мають свою класну кімнату, де зберігаються їхні шкільні речі, є класні стенди, демонстрація робіт, проекти, тощо. В кімнаті проходять основні заняття: англійська мова і література, математика  – з англомовною вчителькою, іспанська мова і література – з іспаномовною вчителькою. Інші уроки називаються «активностями» і відбуваються за межами класу. Природознавство – в спеціальній лабораторії, музика і образотворче мистецтво – в арт-класі, фізкультура і плавання – на свіжому повітрі. Є окремий урок, що називається Бібліотека, який, відповідно, проводиться в бібліотеці і має на меті прививати дітям любов до читання. В програмі закладено обов’язкове щоденне читання двома мовами. Розклад уроків повторюється кожні 6 днів (за кількістю активностей). Кожного року основні два вчителі змінюються. Також кожного року формуються нові класи, тобто за 4 роки діти встигають повчитися в одному класі з усіма дітьми свого віку, що непогано готує їх до середньої школи. Оцінки, як такі, в початковій школі не виставляються. Оцінювання відбувається за рівнем, що визначається спеціальними тестами.

Читати за темою: «Маленька школа» у Гвадалахарі розпочала новий навчальний рік

В середній школі (5-8 клас, 11-14 років) діти не мають ні класів, ні однокласників. Всі однолітки вважаються однокласниками, бо кожен учень має індивідуальний розклад і переходить з кабінету в кабінет  кожного уроку. Так, на математиці учні мають одних однокласників, на історії – інших. Шкільне приладдя зберігається в спеціальній шафці, локері. Основні предмети – ті самі: математика, англійська, іспанська, science (суміш біології, фізики, хімії). Додаються social studies (суміш географії, історії, правознавства, країнознавства), всесвітня історія.  Залишаються активності – фізкультура, образотворче мистецтво, комп’ютерна грамотність.  Додатково є можливість вибрати між хором, театром, оркестром – це теж урок. Є цікава додаткова активність, що називається Service Learning – діти вибирають, як вони хочуть вчитися допомагати суспільству (догляд за деревами чи прибирання в парку, допомога  в будинках для літніх людей, в дитячих будинках). В середній школі починається оцінювання, за кожен предмет виставляється по 2 оцінки – за виконані роботи (тести, контрольні, проекти) і за ставлення до навчання (старанність, поведінку, вчасність, активність). В кінці семестру виставляється фінальна оцінка, що виражається в абсолютному значенні і у відсотках.

tmp_12273-PicsArt_11-08-11.11.3031843171

Загалом, домашнього завдання майже немає. Є проекти, для яких потрібно щось готувати вдома, є комп’ютерні тренажери з математики, є обов’язкове читання певного обсягу, при тому як такої програми з читання немає – читай, що подобається і що відповідає твоєму рівню розуміння (визначається за тестами і передається бібліотекарю, який завжди радить, що взяти почитати). Бібліотека дуже виручає, бо книги в Мексиці – не дешеві, а з таким підходом обсяг прочитаного виходить чималий.

Школа починається в середині серпня і закінчується наприкінці червня. Тобто літні канікули – 1,5 місяці. Є ще обов’язкові різдвяні і великодні канікули по 2 тижні. Осінніх канікул немає, але восени в Мексиці багато державних свят, тому відпочити вдається і без канікул.

Ніякого свята 1 вересня в нашій школі немає. Це – звичайний день початку року. Для малечі зазвичай день короткий, щоб діти поступово ввійшли в ритм. Взагалі, показових свят майже немає. Святкується День подяки в листопаді, на який батьки готують традиційну американську індичку і мами накривають дітям обід. Є парад костюмів на Гелловін. Є суботні свята, як Міжнародний день, День мистецтва, які проводяться як сімейні дні відпочинку на території школи.

tmp_12273-PicsArt_11-08-11.10.53-721848891

Читати за темою: Народна дипломатія в Мексиці: інтерв’ю з Оленою Клопотою

Щодо української освіти, мої діти, паралельно до очної школи, навчаються дистанційно в Міжнародній українській школі МУШ.  Це –  державна установа для дітей, що проживають за кордоном і хочуть отримати українську освіту.  Навчання проводиться самостійно, співбесіди і оцінювання – за скайпом. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.