Жовтневий імідж України в медійному просторі Мексики

43

Автор: Андрій Рижков

Ця розвідка має на меті зазирнути на сторінки трьох мексиканських щоденників та довідатися, яким побачили образ України підписники та відвідувачі електронних сторінок аналізованих газет в жовтні. Зокрема, з’ясувалося, що «Ель Універсаль» згадав про нашу державу у 30 статтях, «Ла Хорнада» – у 16 матеріалах, а «Міленіо» – у 18 публікаціях. У порівнянні з попередніми місяцями цього разу простежується зменшення контенту про нашу державу у всіх трьох виданнях. «Ель Універсаль», як і раніше, є лідером в поширенні інформації про Україну в мексиканському суспільстві. Традиційно найменше новин про об’єкт розвідки можна почерпнути з «Ла Хорнада».

ghfg

Серія скульптур «Дерево Життя»

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Художня лялька

З-поміж восьми рубрик «Міжнародні відносини» і «Спорт» традиційно виділяються найбільшою кількістю статей. В адженді «Ла Хорнада» саме остання категорія є визначальною у позиціонуванні України в жовтні. Про квалітативну складову кожного з трьох аналізованих видань можна дізнатися з наступного графіка.

ghfg1

Як бачимо, у жовтні нейтральний сентимент притаманний усім без винятку згадкам про нашу державу та українців. Втім, подібна ситуація не є несподіванкою: саме це забарвлення є домінантним протягом усього періоду моніторингового проекту, починаючи з липня 2016 р. З огляду на одноманітність емоційної складової контенту, звернемося безпосередньо до аналізу змісту інформації про Україну в трьох виданнях.

У розділі «Суспільство» йдеться, зокрема, про підкреслено радикальну відмінність у поданні інформації про війну на Сході нашої держави в українському та російському сегментах Вікіпедії. В рубриці «Культура» з подивом знаходимо передрукований матеріал, який вже фігурував на шпальтах «Ель Універсаль» минулого місяця. Йдеться про статтю, у якій зазначається про суперечки стосовно походження борщу, що буцімто точаться між українцями та росіянами. До інших подій культурного життя можна віднести участь представників українського балету на мексиканській сцені в Меріді тощо.

Читати за темою: Яким був імідж України в мексиканських ЗМІ в вересні?

У рубриці «Економіка» Україна згадується лише побіжно в контексті проведення міжнародних форумів з питань монетарної політики. Що ж стосується царини міжнародних відносин, то тема війни на Сході нашої держави залишається центральною для цієї категорії новин. Зокрема, справедливо зазначається про дестабілізаційну роль, яку грає Росія на Донбасі. В одному матеріалі пишуть про звернення прем’єр-міністра Голландії до керівництва РФ з вимогою припинити пропаганду «усіляких дурниць» про розслідування причин трагедії, що сталася з бортом MH17. Також згадують про затримання українського журналіста Романа Сущенка в Росії, якому висуваються звинувачення у шпіонажі та зборі інформації про збройні сили північного сусіда. Повідомляється, що з цього приводу Київ викликав російського консула, зажадавши від нього роз’яснень, чому до незаконно утримуваного громадянина України не допускають наших дипломатів.

На шпальтах усіх трьох видань темі підготовки та проведенню зустрічі «нормандської четвірки» приділяється прогнозовано багато уваги. Напередодні засідання у зазначеному форматі Порошенко зазначив, що він особисто не покладає надій на перемовини з Путіним, і звинуватив північного сусіда у невиконанні Мінських домовленостей. Схоже, що подібні меланхолійні настрої охопили також і Меркель, адже вона «не очікує дива» від чергового раунду переговорів. Як виявилося, інтуїція не підвела досвідчених політиків: сторони лише вчергове переконалися у розбіжності поглядів і позицій. Втім, позитив, мабуть, слід шукати в тому, що всі четверо є одностайними щодо відсутності альтернативи Мінську-2.

Лавров у властивій йому цинічній манері якось поскаржився на погіршення відносин між Вашингтоном і Москвою через «українську кризу», порівнявши рівень недовіри між двома країнами з тим, що панував за часів холодної війни.

Декілька статей з тієї ж рубрики присвячено Мустафі Джемілєву, який був номінований на премію Сахарова. Лідер кримських татар, змушений жити поза межами рідного півострова після російської анексії, наголосив, що з путінським режимом його народові живеться гірше, ніж за часів СРСР, і підсумував, що попри грабіж і вбивства, «ми ніколи не здамося».

Читати за темою: Як вибори в Молдові вплинуть на Україну?

У новинах про спорт згадують українських тенісистів Еліну Світоліну та Іллю Марченка. Про боксера Володимира Кличка пишуть у контексті інформації про скасований двобій з Ф’юрі.

Рубрика «Інше» містить, зокрема, розгорнуту статтю про акторку фільмів для дорослих українського походження. Не оминають увагою також скандального Віталія Седюка з його чудернацькими витівками, які сам пранкер називає «формами протесту». Нагадаємо, що минулого місяця він поцілував Кім Кардаш’ян прямо у сідниці, виступаючи проти імплантів. А от в іншій статті пишуть про існування однієї соціальної мережі зі щомісячною абонентською платою в тисячу доларів, та наводять цитату однієї української користувачки про те, що вона «занадто вродлива, щоб працювати». З-поміж інших крайнощів людської поведінки в аналізованій рубриці знаходимо інформацію про зміну імені одним українцем на Айфон Сім після того, як мережа продажу електроніки пообіцяла телефон марки Apple п’ятьом першим клієнтам, що наважаться на подібний неоднозначний крок.

І наостанок наводимо інформацію щодо новин, присвячених лише Україні або тих, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові або імена українців. Відомості про розподіл зазначеного матеріалу за категоріями можна побачити нижче.

ghfg2

У підсумку, імідж України в мексиканському медійному просторі в жовтні формувався головним чином під впливом інформації про міжнародні події. Незначною мірою до цього процесу долучилися повідомлення про екстравагантну поведінку деяких українців. Ясна річ, аналіз є стислим викладом матеріалу аналізованих газет і не претендує на вичерпність, проте дає можливість скласти враження про основні чинники позиціонування іміджу України в країні ацтеків.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.