Українська епопея «Задекларовані»: реакція іноземних ЗМІ

133

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

У понеділок, 31 жовтня, завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування. Процес внесення даних дався українським чиновникам досить нелегко, неодноразово лунали скарги на системні збої і незручності через технічні вади системи. Менш з тим, більшість високопосадовців таки задекларували своє майно у Єдиному державному реєстрі декларацій.

Понад 112 тисяч декларацій викликали неабиякий резонанс та шок серед українців, адже яскраво продемонстрували величезну різницю між чиновниками і тими, кого вони представляють. Деякі задекларували мільйони доларів готівкою. Інші заявили, що володіють парками розкішних автомобілів, дорогими швейцарськими годинниками, ювелірними виробами з діамантами і великими ділянками землі. Декларації ж інших дивували своєю оригінальністю.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Брелок “Тризуб”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Читайте за темою: Українська епопея «Задекларовані» – сміх крізь сльози

І викликало це подив не лише в українців, які були свідомі щодо нечесності своїх політиків, але й в іноземців. Попри те, що офіційні представники міжнародних партнерів України неодноразово проговорили тезу про важливість електронного декларування та величезний поступ у цій сфері, закордонні ЗМІ шокували масштаби статків, а особливо масштаби готівки «слуг українського народу».

Редакція Global Ukraine News за допомогою моніторингового інструменту «ОКО» з’ясувала, що писав англомовний сегмент закордонних ЗМІ про українське електронне декларування 31 жовтня та 1 листопада, одразу після закінчення подачі декларацій.

Шок іноземців: чимало валюти, яйця Фаберже і вила Олега Ляшка

31 жовтня електронне декларування в Україні стало мало не темою дня. Великі інформагенції на кшталт Reuters, BBC, The Guardian випускали матеріали, присвячені цій тематиці, які били рекорди щодо показника суспільного резонансу (нагадаємо, що проект «ОКО» виводить цей показник на основі реакцій у соціальних мережах на той чи інший матеріал).

Поки українські медіа з гіркотою віджартовувалися про статки політиків, ілюструючи це яскравими мемами з соцмереж, закордонні статті були наскрізь просякнуті подивом від того, як у країні, де середня зарплата – трохи вище 200 дол., у політиків можуть бути парки шикарних автомобілів та власні церкви. Саме така величезна прірва між владою та народом, а також зберігання чималої суми готівкою – два ключові моменти, які червоною ниткою проходять майже через усі статті.

Майже всі матеріали містили відомості про доходи Президента та Прем’єр-міністра, а також окремих представників українського парламенту – наприклад Сергія Мельничука, Олега Ляшка. Ми вирішили познайомити Вас з найбільш резонансними публікаціями.

Наприклад, матеріал The Guardian під назвою «Українці шоковані оприлюдненими величезними грошовими надбанням політиків», за даними ОКО, зібрав 4035 пунктів суспільного резонансу, а також – понад 6 тисяч поширень в соціальних мережах. Яйця Фаберже, колекція зброї, ікони і величезні запаси готівки – те, що насправді шокувало авторів матеріалу. До слова, останнє викликало чи не найбільший шок.

Читайте за темою: Актуальна тема: коли буде розглянуто безвізовий режим для України?

«Через два роки після того, як розгнівані українці повалили режим Віктора Януковича і увірвалися в його величезний, багатий житловий комплекс в передмісті Києва, одкровення нової системи, яка змусила урядовців задекларувати їхнє багатство і власність в інтернеті, наштовхнула багатьох на думку, що нова еліта – не краща за стару», – пише The Guardian, наголошуючи на прірві між збіднілими українцями та збагаченими політиками, розрив між якими шокував і сам український народ.

Чимало шуму наробив і матеріал Reuters «Українці шоковані величезним задекларованим багатством політиків», набравши 3396 пунктів резонансу. «Деякі задекларували мільйони доларів готівкою. Інші – розкішні автомобілі, дорогі швейцарські годинники, ювелірні вироби з діамантами і великі ділянки землі. Все це – одкровення, які можуть ще більше підірвати суспільну довіру до влади в Україні, де середня зарплата становить трохи більше 200 дол. в місяць», – пише видання, підрахувавши, що 24 члени українського Кабміну володіють 7-ма мільйонами дол. готівкою.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.