У Києві та Харкові розробили інтерактивну мапу для боротьби з відходами

53

У Києві та Харкові розробили інтерактивну мапу пунктів прийому використаних батарейок, люмінесцентних ламп, градусників, макулатури, пластику, скла і навіть ганчір’я.

Проект, який реалізує видання «Велика Епоха», покликаний залучити мешканців мегаполісів роздільно збирати тверді побутові відходи та повертати їх у господарський обіг.

Відтепер кожен киянин і харків’янин може знайти найближчий пункт прийому придатного для вторинної переробки непотребу і зробити свій посильний внесок у захист довкілля, скориставшись інтерактивною мапою «Куди в Києві здати відходи» або «Куди здати відходи у Харкові».

Сукня довга пряма “Геометрія”

Серія скульптур «Дерево Життя»

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

На мапі позначені точки, куди можна здати макулатуру, пластик, ганчір’я, склобій, шини, пляшки і батарейки. Карта не редагується користувачами, але, якщо вам відомі точки приймання відходів, яких немає на мапі, ви можете додати їх на додатковій мапі або залишити коментарі на сайті «Великої епохи». Їх перевірять і незабаром нанесуть на основну мапу.

Читати за темою: Не тільки Київ і Львів: як відкрити міста України

Як зазначає один з координаторів проекту Євген Довбуш, стан екології, згідно з цьогорічним дослідженням, турбує 87% українців, 95% з яких готові долучитися до охорони навколишнього середовища. Таким чином виникла ідея розробити для небайдужих городян просту у використанні карту, яка надаватиме інформацію про пункти прийому ТПВ, говорить активіст.

Приміром, на київській мапі нанесено кілька «шарів»: помаранчеві «будиночки», які зазвичай приймають макулатуру, пластик, ганчір’я, склобій, шини та пляшки і належать компанії «Київміськвторесурси», іконки у вигляді батарейок, комп’ютерів, а також позначені місця, куди можна здати ртутні енергозберігаючі лампи, термометри, скляні пляшки та інші види відходів. Список місць постійно збільшується.

tmp_7537-PicsArt_11-01-04.49.47-2108051093

Примітно, що у Харкові одяг, взуття, книги, сувеніри та іграшки можна здати у благодійний магазин «Шафа добрих речей», який 80% речей передає благодійним організаціям, а 20% — виставляє на продаж за доступними цінами. Виручені від продажу гроші передають благодійним фондам і організаціям.

Читати за темою: Як оновлюють київське метро?

Сьогодні більшість українців і особливо мешканців мегаполісів усвідомлює необхідність утилізації на спеціальних підприємствах таких небезпечних відходів, як батарейки, акумулятори, люмінесцентні лампи і градусники. Одна викинута у смітник батарейка може стати причиною забруднення 400 літрів води.

Не менш небезпечні для навколишнього середовища й пластикові пляшки, які розкладаються понад 200 років. До того ж, на виробництво пластикової пляшки об’ємом 1 л знадобиться не менше 3 л води.

До кінця 2015 року організатори проекту планують створити інтерактивну мапу пунктів прийому відходів для Львова, Дніпра та Одеси.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.