Ризька конференція: про Україну говорять значно менше

68

Щорічна Ризька конференція (Латвія), що зібрала понад 700 учасників, близько 50-ти спікерів, які обговорили питання  безпеки в інформаційному столітті і гібридної війни, трансатлантичних відносин, співпраці між Росією та Заходом та перспектив країн Східного партнерства, відбулася 28-29 жовтня.

Вперше конференція відбулася у 2006 році, а серед її учасників – регіональні і міжнародні експерти у галузі зовнішньої політики і оборони, вчені, журналісти і представники бізнесу. Про високий рівень заходу свідчать і спікери конференції: це – державні діячі та дипломати Латвії, Польщі, Естонії, Литви, Фінляндії, Грузії, США, представники ЄС, НАТО, Світового Банку.

tmp_7537-PicsArt_11-01-04.49.161401129448

Сукня довга пряма “Геометрія”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Читати за темою: Як у Києві дискутували про досвід країн Балтії та Північної Європи

Зокрема, серед цьогорічних спікерів: Айварас Абромавичус (колишній Міністр торгівлі та економічного розвитку України), Іванна Климпуш-Цинцадзе (Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції), Раймондс Бергманіс (Міністр оборони Латвії), Карл Більдт (колишній Прем’єр-міністр Швеції), Карін Енстром (член шведського парламенту, колишній Міністр оборони Швеції), Андрей Галбур (заступник Прем’єр-міністра, Міністр закордонних справ та євроінтеграції Молдови), Давід Дондуа (заступник Міністра закордонних справ Грузії), Ганнес Гансо (Міністр оборони Естонії), Лінас Лінкявічюс (Міністр закордонних справ Литви), Янг Чул Кім (представник Світового Банку), Андерс фог Расмуссен (колишній генсек НАТО), Вайра Віке-Фрейберга та Валдіс Зальтерс (колишні президенти Латвії).

tmp_7537-PicsArt_11-01-04.48.55-1610502734

Українське питання також піднімалося під час конференції, проте його розглядали у більшій мірі через призму російської агресії та конфлікту на Донбасі. До прикладу, мали місце дві дискусії щодо замороженого конфлікту на Донбасі та економічного зростання і стабільності в Україні.

tmp_7537-PicsArt_11-01-04.48.371024401786

tmp_7537-PicsArt_11-01-04.48.211481528325

«Не дивлячись на те, що теми, порушені на цьогорічній Ризькій конференції, не суттєво відрізнялися від торішніх, було помітно, що Європа поступово починає навчатися не лише у давньокитайського стратега Сунь-Цзи, але і в України, – розповідає Максим Кияк, учасник конференції, співзасновник мережі Global Ukrainians на своїй Facebook-сторінці. – Так званий «Brexit» і популісти, євроскептики та криза з біженцями чітко продемонстрували, що, як і у ситуації з Україною, далеко не всі внутрішні проблеми можна та варто пояснювати виключно зовнішніми агресивними діями. Безумовно, сьогоднішній російський режим є злом, але не всесильним і, водночас, таким, часті згадки про котрого роблять тому забагато честі. Як писав все той же Сунь-Цзи, «можливість перемоги криється у ворогові, а непереможність – у нас самих». Мабуть, саме це  мав на увазі латвійський Міністр закордонних справ Едгарс Рінкевічс, коли казав, що Європі спочатку варто вирішувати власні проблеми, а вже потім шукати причини у зовнішніх факторах. Допоки Кремль продовжує намагатися нав`язувати Європі власні правила, провокуючи на заздалегідь безперспективну боротьбу у болоті, для того, щоби стати дійсно «непереможною» Європі важливо усвідомити як власні сили, так і власні проблеми». GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.