“Йорданія – наші очі, Україна – наше серце“ – українська громада в Йорданії

921

Автор: Альона Москалу, Global Ukraine News

Йорданія — надзвичайно цікава країна Близького Сходу. Вона просякнута історичними подіями, будучи під впливом багатьох народів. Поєднання Червоного  та  Мертвого морів, пустелі, що займає більшість території, оливкові плантації, цілющі грязі, історичні місця — приваблюють людей з багатьох країн світу.

В цій чудовій країні проживають й українці. За останніми офіційними даними (а за не офіційними набагато більше) близько 5 тисяч українців. Українська громада переважно складається з жінок-громадянок України, одружених з громадянами Йорданії та дітей від змішаних шлюбів.

Про те як українці адаптуються до життя в такій екзотичній країні та зберігають при цьому українські традиції та культуру Global Ukraine News розповіла координатор українського об’єднання «Українська хата в Йорданії» Ольга Завидняк.

Ольго, розкажіть, будь ласка, про себе: чим займаєтесь та як опинились в Йорданії?

Я – українка, родом із Закарпаття, мама двох  діток, одружена, проживаю в сонячній Йорданії. Я фахівець з міжнародних відносин з міжнародним досвідом роботи, зокрема була учасником студентського обміну в США, також працювала в Посольстві України в Хашимітському Королівстві Йорданії.  Я  також співачка і композитор, довгий час займалася культурною діяльністю, тому наразі поєдную свої професії, досвід та навички займаючись українською народною культурною дипломатією.

 Як українці адаптуються до життя в Йорданії, з якими складнощами стикаються?

Звичайно адаптація проходить досить важко: інша мова, традиції, менталітет, кліматичні умови, проте здебільшого вважається, що Йорданія найдемократичніша країна на Близькому Сході. Тут є можливості для розвитку.

Але найголовніше, що допомагає людині адаптуватися в чужому світі – це громада, друзі, краяни, однодумці, які допомагають не загубити себе, свою мову, свою культуру, звичаї та мрії. Ми завжди допомагаємо один одному порадами, корисною інформацією про життя в цій країні, що дозволяє нам гармонійно поєднувати звичаї та культуру України та Йорданії в нашому тутешньому житті.

rterer

Читати за темою: Українські матусі в Еміратах креативно відзначили з дітками Halloween (Фоторепортаж)

Скільки людей налічує саме  Ваша громадаУкраїнська хата в Йорданії ?

В нашій громаді налічується біля 300 осіб. До неї входять талановиті, щирі українці, активісти, художники, поети, музиканти, спортсмени,  майстри  рукоділля та кулінарії, та просто громадяни – мами зі своїми дітьми, які мають потребу в культурному розвитку.

Зокрема активні діячі громади: Юлія Мілгородська – наш pr менеджер, підтримує зв’язки з громадськістю та бере участь в організації свят; Тетяна Сонець – організатор , ведуча святкових подій, майстер рукоділля, навчає дітей хендмейду; Вікторія Абу Кадум поетеса, художниця, вчить дітей малюванню; Валентина Жиліна – вчитель початкових класів (української мови); Ахмад Бурхан – тренер з дитячого боксу, професійний спортсмен; Антоніна Малімон – художниця; Неля Канівець – вчитель дитячої хореографії; Анна Аль Арабіят – майстет рукоділля, Марина Отман – фотограф; Фоменко Павло Ілліч – вчитель гри на скрипці. Я в свою чергу веду дитячий гурток естрадного вокалу та координую діяльність нашої громади. Також активістами громади є: Султан Абу Аль-руб, Алаа Отум, Бадіє Ханайфа Наталія Канан, Юлія Рудяченко, Анаа Маслова, Вікторія Жиліна, Оксана Шевченко, та багато інших.

Наші чоловіки, громадяни Йорданії також активно беруть участь в Українських громадських зібраннях  і активно нас підтримують.

Яке культурне життя українців у вашій країні? Які акції, заходи проводяться?

Ми відзначаємо майже всі національні свята України, а також долучаємось до міжнародних свят та цікавих подій в Йорданії. В 2015 році вперше наш вокально-танцювальний колектив представив Україну на різдвяній благодійній дипломатичній ярмарці.  Потім провели новорічний концерт в приміщенні посольства з Дідом Морозом та подарунками від спонсора компанії «Рошен»  за сприяння посольства. Громаду радували дітки, наші зірочки, які  танцювали та співали пісні.

tmp_12097-PicsArt_11-01-09.58.59-1610502734
Українські пісні під Новий рік
tmp_25548-PicsArt_11-01-10.25.331481528325
Танок “Дивна квітка”

Досить значною подією стало свято з нагоди Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ми підготували концерт: вокально-танцювальний  дитячий та дорослий колективи, які виконували пісні на слова Шевченка, танцювали під  українські пісні.  На свято зібралося багато людей, майже всі у вишиванках. Свято було дуже позитивним і веселим.

tmp_12097-PicsArt_11-01-09.44.211425774717
Свято з нагоди Дня народження Тараса Григоровича Шевченка
14937919_794851053991447_2049602934_n
Українська громада та наш Посол України з дружиною. Біля приміщення посольства в День народження Шевченка

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.