Як у Києві дискутували про досвід країн Балтії та Північної Європи

112

17 жовтня в Києві під егідою Global Ukraine та Шведського інституту (Swedish Institute) відбувся круглий стіл на тему: «Досвід взаємодії інститутів громадянського суспільства та державних діячів у країнах Балтії та Північної Європи». Більш ніж сорок учасників, серед яких були народні депутати, посли, представники дипкорпусу, громадські активісти дискутували на тему прогресивного європейського досвіду, перспектив співпраці з країнами Балтії.

fjfjffjkfjj

На початку заходу, Максим Кияк, співзасновник мережі Global Ukrainians, PhD, магістр державного управління, експерт-міжнародник, ініціатор і координатор круглого столу, зазначив, що країни Балтії та Північної Європи ще з 2014 року називали події на сході України агресією Росії, надаючи нашій країні різнопланову допомогу: «Балтія та країни Північної Європи є дуже хорошою альтернативою для України в плані євроінтеграції. Австрійський експерт Густав Грессель сказав, що Франція, Іспанія та Італія разом надають менше допомоги Україні, ніж кожна окремо взята  країна Балтії. Крім того, сучасне українське громадянське суспільство часто порівнюють із громадським суспільством балтійських країн на початку 90-х рр., солідаризації якого сприяло чітке переконання у необхідності євроінтеграції. Нехай цей круглий стіл стане першою ластівкою протягом довгого часу щодо дослідження та вивчення цих країн. У перспективі цілком доречним було би проведення спочатку комітетських, а потім і парламентських слухань на тему співпраці України з країнами цього регіону».

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Футболка

Художня лялька

Читати за темою: Скандинавські країни різняться від країн Західної Європи, тому там необхідні абсолютно інші меседжі

gfjfvjhfjfj

Маріус Януконіс, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні, поділився своїм поглядом на громадянське суспільство України, зазначивши: «Стратегічні плани розвитку держави мають збігатися у громадянського суспільства та державних інституцій. Адже громадські активісти не лише критикують владу, але й допомагають вирішувати проблеми. Тому влада має приділяти більше уваги співпраці з волонтерами». Ще один представник дипломатичного корпусу, Фредерік Артур, заступник голови дипломатичної місії Норвегії в Україні, відзначив значний прогрес у відносинах між Україною та Норвегією та беззаперечність впливу українського громадського суспільства на розвиток держави.

Представник українського політикуму, народний депутат Борис Береза, який також є керівником депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Естонією підкреслив, що успіх у ПАРЄ щодо визнання подій на сході України російською агресією були б неможливими без підтримки Литви, Фінляндії, Швеції, Норвегії, які відстоюють українські інтереси.

jhgkgjgjjfk

Партнери Global Ukraine, представники Ради зовнішньої політики «Українська Призма» Сергій Герасимчук та Геннадій Максак також взяли участь у круглому столі. Зокрема, Геннадій Максак поділився своїм баченням формули успіху для України, яка, за його переконаннями, складається з поєднання зусиль лідерів, інститутів та громадського суспільства. Сергій Герасимчук наголосив на важливості діяльності аналітичних інститутів для просування українських інтересів на міжнародній арені: «Для України важливо не лише налагодити співпрацю з аналітичними центрами Балтії, але і забезпечити присутність українських аналітиків у медіапросторі цих країн».

kggjjfjfffhfj

Плідна дискусія, яка відбулася після виступів учасників, стосувалася різнобічних питань розвитку взаємин України з країнами Балтії та Північної Європи. Учасники круглого столу переконані, що перспективи для розширення співпраці є в сфері медицини, ІТ, боротьби з корупцією та реформування, альтернативної енергетики та енергоефективності.

Читати за темою: Максим Кияк: «GLOBSEC – яскравий приклад того, що вік – ще не показник, якщо присутня мрія, помножена на амбіції»

Після круглого столу, в Українському кризовому медіа-центрі відбулася підсумкова прес-конференція. «Навіть всередині ЄС складно знайти людину, яка б змогла спрогнозувати майбутнє цього об’єднання на 3, 5, 10 років вперед», – зазначив Євген Магда, директор Центру суспільних відносин. У цих умовах Україні потрібно шукати союзників, перевірених часом, адже мало декларувати свою підтримку. «На початку цього року голови парламентів цих країн навідались із візитом до України, де зустрілися із високопосадовцями України, і де у черговий раз підтвердили свою підтримку Україні, українським реформам», – зазначив Максим Кияк і додав, що з 2014 року стало зрозуміло хто є хто не лише в Україні, а й на міжнародній арені. Такі країни, як Литва, Латвія та Естонія активно допомагають Україні у питанні розбудови громадянського сектора та боротьби з корупцією.

За словами Геннадія Максака, країни Балтії розуміють проблеми України, адже також межують з Росією. «Ми маємо спільні точки дотику, у межах яких маємо працювати», – підсумував він. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.