Global Ukraine

Українці в США відсвяткували День захисника Вітчизни

7

16 жовтня українською громадою штату Іллінойс було відзначено День захисника України. Захід відбувся в Українській православній церкві Св. Андрія Первозванного, м. Блуміндейл. Було відправлено панахиду за українцями, які поклали свої життя, захищаючи Батьківщину, після чого відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника «Небесній Сотні та Героям України».

З вітальним словом до присутніх звернулись Посол України в США Валерій Чалий та Генеральний консул Лариса Герасько.

Валерій Чалий подякував українській громаді за неоціненну допомогу нашим захисникам, пораненим, сім’ям загиблих. Посол також відзначив справжню відвагу українських військових та героїв Майдану, які самовіддано стояли на захисті вільного майбутнього своєї Батьківщини. На святкуванні Дня захисника України, зокрема, був присутній старший сержант 42-го Кіровоградського батальйону Олександр Місюра, який був важко поранений у боях під Дебальцеве.

tmp_24906-PicsArt_10-17-06.02.11104830774

tmp_24906-PicsArt_10-17-06.02.40-2086044248

Читайте за темою: Святкування Дня Незалежності України в Сакраменто (США)

Зі словами підтримки звернувся конгресмен Пітер Роскам, який привітав усіх присутніх зі святом та вчергове висловив рішучу підтримку Україні.

На заході були також присутні представники українського духовенства, чисельні представники українських організацій та української громади Чикаго та околиць. Привітали усіх зі святом настоятель УГКЦ Св.Йосифа Обручника Микола Бурядник, голова УККА (відділ Іллінойс) Ігор Дячун та голова громадської організації «Автомайдан Чикаго» Михайло Глебів, який був учасником подій на Майдані, а наразі активно співпрацює з волонтерськими організаціями в Україні.

Читайте за темою: Волонтерка зі США назбирала на передову 2 мільйони доларів

Після урочистої частини усі учасники були запрошені на святкову програму, на відкритті якої настоятель УПЦ Св. Андрія Первозванного отець Віктор Полярний вручив Послу Валерію Чалому від імені Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета медаль «За жертовність та любов до України».

В рамках культурної програми відбулися виступи хору парафії церкви Св. Андрія Первозванного, дитячих колективів та ансамблю бандуристок «Чарзілля». GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.