Україна взяла участь у роботі 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО

53

10 жовтня 2016 року Представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця виступив на пленарному засіданні 200-ї сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО, членом якої є Україна. Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України.

Читати за темою: У Києві розпочав роботу українсько-німецький бізнес-форум

Сергій Кислиця наголосив на важливості об’єднання міжнародних зусиль для розв’язання проблеми незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

«Створення механізму ефективного моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим – це не внутрішня проблема України і не двостороння українсько-російська проблема, це – показник спроможності ЮНЕСКО адекватно реагувати на найскладніші виклики сучасності», – наголосив Сергій Кислиця.

Глава української делегації навів численні факти порушення прав людини на тимчасово окупованій території Кримського півострова, незаконного вивезення за межі України археологічних знахідок та творів мистецтва, зокрема картин І.К.Айвазовського з колекції Феодосійської національної галереї.

Представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО наголосив на тому, що збереження культурної спадщини та забезпечення прав національних меншин і свободи прямо належать до компетенції ЮНЕСКО і закликав країни-члени Організації адекватно відреагувати на порушення з боку Російської Федерації.

Крім того, з урахуванням ситуації навколо незаконно затриманого в РФ українського журналіста Р.Сущенка заступник Міністра закордонних справ України окремо звернувся до свого російського колеги, Постійного представника РФ при ЮНЕСКО О.Кузнецова з проханням передати російським правоохоронним органам вимогу України негайно звільнити українського кореспондента та припинити ганебну практику переслідування та залякування журналістів.

200-а сесія Виконавчої Ради ЮНЕСКО проходить з 4 по 18 жовтня у Парижі. За її результатами Україна очікує конкретних кроків з боку Секретаріату Організації у реалізації попередніх рішень Виконради щодо запровадження постійно діючого моніторингового механізму ЮНЕСКО для спостереження за ситуацією в окупованому Криму. GU

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.