Товариство української молоді в Австрії: креативна команда з цікавими проектами

111

Українська молодь залишається активною, навіть перебуваючи в іноземних країнах. Вони об’єднуються, проводять цікаві заходи, привертають увагу іноземних громадян до культури України. Це – справжнє молоде покоління українських народних дипломатів. І одними з таких є ТУМА – Товариство української молоді в Австрії – громадська, молодіжна, неполітична та позаконфесійна організація, заснована небайдужими українцями у Відні в 2010 році.

ТУМА – це, насамперед, креативна команда людей, які готові працювати та втілювати в життя цікаві ідеї та проекти. Запорукою успіху товариства є відкритість до нового, оптимізм, відшукування талантів у кожному та взаємна підтримка під час творчого процесу.

За завдання українська молодь в Австрії взяла собі:

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Сукня довга пряма “Геометрія”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

  • інформаційну підтримку та інтеграцію в європейське суспільство;
  • реалізацію освітніх міжнародних тренінгів у межах програми Erasmus+ за підтримки Європейської Комісії;
  • підтримку та популяризацію українських традицій;
  • промоцію України в Австрії

Global Ukraine News поспілкувався з Лідією Акришорою, заступником голови Товариства, про сучасні цілі організації, цікаві івенти та плани на майбутнє.

GU: Пані Лідіє, розкажіть, будь ласка, які цілі ставить перед собою організація і чи були вони трансформовані після українських подій 2013-2014 рр.?

ТУМА  (Товариство української молоді) було засноване, перш за все, як організація для української молоді в Австрії, яка мала за мету різнопланову допомогу молоді та її інтеграцію. Буквально трішки пізніше ТУМА розширила свій спектр – культурні події, освітня робота тощо. Коли почався Євромайдан, хоч і ТУМА – аполітична організація, не могла стояти осторонь, одна із перших організовувала різні заходи у Відні на підтримку Євромайдану: марш миру, акції в центрі Відня та біля посольства України.

Читайте за темою: Австрійські канікули: діти військовослужбовців поїхали на відпочинок до Штирії

Марш вишиванок ТУМА
Марш вишиванок ТУМА

Сформувалося чимало міні-груп, які збирали різноманітну допомогу постраждалим та передавали в Україну. Разом із організацією Демократична Україна, «Міжнародною асоціацією підтримки України» та українською греко-католицькою церквою допомагали організовувати лікування постраждалих у шпиталях Австрії. Пізніше ми багато своєї діяльності переформатували, направляючи її на допомогу Україні, наприклад, організовували великодні ярмарки, весняні, дитячі, проводили різні конкурси, робили благодійний бал.

Перший український Великодній Ярмарок. Відень, 27.04.2014
Перший український Великодній Ярмарок. Відень, 27.04.2014

Згодом ситуація в Україні ще більше загострилася, й іноземці, якщо дізнавалися про Україну, то тільки про те, що там відбувається війна. Україна асоціювалася із жертвами і кризою, тому хотілося, щоб люди не жаліли українців, коли чули щось про них, а і знали, що це – інша самостійна, багата та красива нація. Тоді ми організували ніч українського кіно (30 травня 2015 року) та дні українського кіно (13-15 листопада 2015 року). Спочатку хотіли зробити кіно війни або щось схоже і показати документальні фільми про Майдан і Схід, в принципі 30 травня так і було, а потім вирішили, що варто показати взагалі Україну крізь призму кіно, тому в листопаді був і повний художній метр і короткометражки.

Читайте за темою: В австрійському Зальцбурзі 30 червня і 1 липня пройшли Дні української культури

Також до 200-річчя Тараса Шевченка поставили виставу «Великий льох», однак адаптовану до  сучасності і вона була з актуальним відео з Майдану. Вийшла надзвичайно чуйна і цікава постановка. Пізніше започаткували проект «Моя еклектика» – зустріч під одним дахом різних творчих українців Відня, їхнє неформальне знайомство одне з одним та з іншими українцями, це все доповнене цікавою культурною програмою та музичними виступами.cvxcv2cvxcv3

Фото з «Моя Еклектика. Дія 2» (2016 р.)
Фото з «Моя Еклектика. Дія 2» (2016 р.)

GU: Чи можете Ви назвати найбільш яскраві Ваші проекти?

Якщо називати, то це вийде досить суб’єктивно, бо все залежить від відвідувачів. Але якщо судити по популярності, то дуже гарно пройшов український бал. Дні українського кіно у Відні на відкритті зібрали повний зал.

Читайте за темою: Українці Відня допомагають українським «медичним джедаям»

Наші останні весняно-літні події були особливо стильні та душевні. В одному віденському дворику ми організували День вишиванки та Deep-вечір, а згодом зробили там же проект «Двір» – музичний вечір, барбекю, різноманітні ігри та конкурси.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.