Мінекономрозвитку закликає місцеву владу використовувати систему ProZorro на допорогових закупівлях

63

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України стурбоване спробами окремих міських рад відмовитись від використання електронної системи публічних закупівель ProZorro на так званих допорогових закупівлях (до 200 тис. грн на товари та послуги і до 1,5 млн. грн на роботи). Ефективність системи ProZorro не викликає сумнівів – сума економії завдяки її використанню перетнула межу в 5 млрд. грн.

Проте окремі місцеві органи влади намагаються відхилити використання ProZorro на невеликих тендерах. Так, 25 жовтня міська рада Черкас розгляне питання щодо скасування рішення від 13 травня «Про здійснення електронних закупівель у м. Черкаси». Вказаним рішенням міської ради від 13 травня було встановлено обов’язковість використання ProZorro для закупівель товарів та послуг на суму від 30 тис. грн, а на роботи – від 100 тис. грн і більше.

Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» при закупівлях від 50 тис. грн державний замовник зобов’язаний завантажувати  у систему відскановані копії договорів. «Але це не означає, що можна направо і наліво без звіту і конкуренції витрачати гроші платників податків. Сама філософія допорогових закупівель в тому, щоб зробити процес закупівель більш  гнучким, але з користю для громади. Ви можете встановити власну нижню межу, наприклад, у Черкасах зараз це – 30 тис. грн, і всі тендери на цю і більшу суму проводити через систему. Хоча досвід доводить, що конкуренція і економія є вже на тендерах вартістю від 5-10 тис. грн», – розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Сукня довга пряма “Геометрія”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Зрозуміло, що є надзвичайні обставини і термінові закупівлі. «Але не треба прикривати піклуванням про громаду власну неспроможність нормально планувати і витрачати гроші платників податків», – підкреслив Максим Нефьодов.

Позиція Мінекономрозвитку щодо використання ProZorro на допорогових тендерах отримала повну підтримку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. «Уряд неодноразово наголошував, що всі 100% закупівель за кошти платників податків мають йти через систему ProZorro! Це – десятки мільярдів гривень, які можуть бути заощаджені. Якщо якісь керівники в якихось регіонах не розуміють цього, то уряд буде враховувати прозорість та ефективність використання коштів при виділенні ресурсів із державного бюджету. Не мають кошти бюджету йти туди, де ділки будуть сувати в них руки та не звітувати про використання», – зазначив Прем’єр-міністр.

Читайте за темою: Українські Зорро впровадили ProZorro

Уряд наполегливо рекомендує всім місцевим органам влади використовувати ProZorro на допорогових закупівлях, оскільки це забезпечує ефективне використання податків. А також сильнішу конкуренцію і, як наслідок, більш якісні товари та послуги для місцевих громад.

ProZorro – електронна система публічних закупівель, яка прийшла на зміну паперовим державним тендерам. Державні установи та підприємства закуповують товари і послуги на суму 250 млрд. грн на рік. За оцінками експертів, близько 25 млрд. грн йшло в кишені корупціонерів і ще 25 млрд. грн втрачалось через низьку ефективність закупівель.

З 1 серпня всі публічні закупівлі відбуваються в електронній системі ProZorro. Кожен охочий може вивчити тендерну документацію і навіть слідкувати за аукціоном в режимі онлайн. Для бізнесу спрощений доступ до державних тендерів: подання документів і аукціон відбуваються онлайн, переможець обирається за прозорими критеріями, і вся необхідна інформація доступна в декілька кліків. Вже сьогодні ProZorro дозволила заощадити більше 5 млрд. грн. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.