Global Ukraine

Лілія Гриневич зустрілась з керівниками українських культурно-освітніх центрів Португалії

13

Українські культурно-освітні центри відіграють важливу роль, підтримуючи зв’язок закордонних українських громад з Батьківщиною, тому дуже важливо, щоб у Португалії було врегульовано їхній юридичний статус. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі з представниками українських громадських організацій у Португалії та керівниками українських культурно-освітніх центрів.

Зустріч проходила в рамках робочої поїздки Лілії Гриневич до Португалії, де вона також виступила з доповіддю на тему «Українське шкільництво за кордоном» у рамках форуму, що був присвячений розвитку суспільного життя новітніх українських мігрантів в Європі.

Читайте за темою: «За жодне заняття я не заплатила, оплата вчителеві за «шефство» над іноземним учнем передбачена державним бюджетом!», – український досвід освіти в Португалії

Урегулювання питань щодо юридичного статусу – дійсно важливе для якісного функціонування українських культурно-освітніх центрів. Наразі вони функціонують при українських громадських організаціях тому, з юридичної точки зору, можуть вважатися оформленими неналежним чином.

Також у рамках обговорення порушувалося питання розвитку та поширення української мови в Україні та в середовищі українських громад. Зокрема, представники українських громадських організацій у Португалії зауважили, що навіть після переїзду з Батьківщини діти продовжують спілкуватися російською, а не українською мовою в середовищі громади.

Читайте за темою: «Світлиця» – український культурно-освітній центр у Португалії

Міністр наголосила, що наразі існує лише один вид навчальних програм для українських дітей за кордоном. Ці програми передбачають ґрунтовну підготовку дітей для їхнього подальшого вступу в українські виші. Але зараз цього механізму недостатньо – потрібно розробити навчальні програми, які були б орієнтовані на всіх українських дітей за кордоном і без додаткового навантаження давали  дітям українську культурну компоненту.

«Якщо українські діти не планують вступати до українського університету, тоді найбільше завдання для нас – зберегти їхню українську ідентичність і в іншомовному середовищі дати потрібний їм український освітній компонент. Це охоплюватиме знання з української мови, історії України, культури України. Це – завдання, яке мусить бути вирішеним найближчим часом», – пояснила Лілія Гриневич.

Читайте за темою: Нова початкова освіта: які зміни чекають школярів 1 вересня

Вона також підкреслила, що, попри всі побоювання, динаміка використання української мови в освітянській сфері покращується.

У зустрічі з представниками українських громадських організацій у Португалії та керівниками українських культурно-освітніх центрів також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, начальник УЗУЕД МЗС України Лариса Дір та представник Світового Конгресу Українців Галина Сенчук. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.