Global Ukraine

День захисника України: підбірка матеріалів від Global Ukraine News

2

Сьогодні, 14 жовтня, Україна відзначає День захисника Вітчизни – свято, яке в сучасних умовах для України є як ніколи важливим. Українські захисники на сході боронять нашу державу, незалежність від російської агресії, захищають мир та суверенітет України ціною власного життя. Редакція Global Ukraine News підібрала для Вас найцікавіші матеріали про наших військових, які були опубліковані  на нашому порталі.

tmp_8814-PicsArt_10-14-04.51.17-198813145
Інфографіка про День Захисника Вітчизни. Джерело: Укрінформ

В матеріалах циклу «Якби не війна» Ви дізнаєтеся про те, ким були наші захисники раніше, скільки іноземних громадян захищають незалежність України, прочитаєте історії їхніх матерів, які щодня хвилюються за своїх дітей і, водночас, пишаються ними. «Якби не Війна» – це цикл фотографій, який показує надзвичайних людей. Вісім блоків, які об’єднаються наприкінці року в масштабну фотовиставку і покажуть Героїв іншими очима. Очима людей, які пам’ятають та цінують кожен їхній подвиг:

Матеріал «Бійці АТО, що втратили кінцівки, взяли участь у фотопроекті «Переможці»  розповість Вам  історії бійців АТО та волонтерів, які під час воєнних дій на сході України втратили кінцівки, але не втратили сили духу. Його основою стала серія фотографій відомого українського фотографа Олександра Мордерера та арт-директора Тетяни Рубльової, які демонструють, що люди з протезами – це повноцінні члени суспільства, щасливі, красиві, які мають усі можливості жити, працювати, втілювати мрії, одружуватися, здобувати нові перемоги.

Та не лише проект «Переможці» показує незламність наших захисників. Навіть після пекла війни, яке вони бачили, боронячи Україну, навіть зазнавши страшних травм, вони залишилися незламними. Наприклад, у матеріалі «Десантник з Житомира, що втратив кінцівку в АТО, став моделлю на подіумі» Ви дізнаєтеся про Юрія Весельського, десантника з Житомира, який, попри страшну травму, не втратив жаги до життя.

Чимало матеріалів нашого порталу стосувалися виставок, присвячених українським захисникам, що показувалися не лише в Україні, але й далеко за її межами. Вони ознайомлювали світову спільноту з українськими реаліями, доносили правду:

Проте в День захисника Вітчизни було б неправильно не згадати усіх тих, хто жертвував свій час, свої ресурси, докладав усіх можливих зусиль, щоб підтримати наших Героїв. Сьогодні не можна не згадати про наших волонтерів – унікальних людей, які увесь цей час турбуються про наших Героїв абсолютно альтруїстично, не шукаючи собі вигоди. Це – унікальне українське явище: якщо наші військові на Сході є Героями війни, то волонтери – це герої в тилу, які працюють, не покладаючи рук. «Найкраще, що у нас з’явилося з часів Майдану, – це волонтерський та добровольчий рух і Global Ukrainians. Ці три явища з’явилися не завдяки, а всупереч. Тому вони є ще більш цінні», – заявив Павло Кишкар на прес-конференції в УКМЦ 19 липня 2016 року і ці слова якнайкраще демонструють важливість виникнення свідомого громадянського суспільства в Україні. В розділі «Народна дипломатія» Ви знайдете чимало матеріалів про наших волонтерів у різних країнах, які відстоюють інтереси України.

Читайте за темою: Актуальна тема: звіт по збитому Boeing – висновки та реакція світової спільноти

І хоча День захисника Вітчизни святкують лише другий рік поспіль, але це свято є свідченням нової України, сучасної, по-справжньому незалежної, з свідомим суспільством. GU

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.