В Австралії (в штаті Квінсленд) відбувся Перший український фестиваль (Фото)

75

З нагоди 25 річниці Незалежності України в місті Брісбен , штат  Квінсленд (Австралія) було проведено «Перший український фестиваль на Брізбенщині».  Організаторами свята виступила українська громада Квінсленду за підтримки радіостанції  4EBFM  98.1 FM. Активну участь у підготовці фестивалю взяли багато місцевих українців, а також члени їх родин різних національностей.

ghtf1

«Ідея святкування Дня Незалежності саме започаткуванням Першого українського фестивалю виникла після переїзду української громади з центру міста, до будівлі навколо якого є два просторі зелені поля. Тому відповідь на питання відзначання свята була очевидною:  «Ми тепер маємо багато простору і можемо організувати Перший Український фестиваль»», – розповідає співорганізатор заходу Світлана Ярош.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Сукня довга пряма “Геометрія”

Фестиваль зібрав біля 300 гостей. З привітаннями та словами підтримки  виступила депутат міської ради Кріста Адамс.

ghtf2

За словами організаторів місцеві жителі різних національностей також відвідали український  фестиваль, а жителі навколишніх будинків навіть брали участь в Козацьких забавах.

Для гостей свята було підготовлено велику концертну програму, учасниками якої були артисти різного віку та жанрів. Смачні українські страви користувалися популярністю не лише в українців, а і в місцевих жителів. Кульмінацією цілого дня  стали «Козацькі Забави» – спортивні змагання для дорослих та дітей, де задоволення та заряд позитивної енергії отримали всі – і учасники, і глядачі.

ghtf3

ghtf4

ghtf5

ghtf6

ghtf7

ghtf9

ghtf10

Також цікавим та різноманітним був український мистецький ярмарок, на якому було чимало місцевих майстринь і майстрів.

«Vodohrai – наш місцевий танцювальний гурт, попри виступ у святковому концерті, торгували українськими сувенірами і смачними наїдками виготовленими власноруч. Виручені кошти гурт планує витратити на нові костюми гурту. Eurodelicious- місцевий продуктовий магазин, де можна було придбати справжній чорний хліб, гречку, українські шоколадні цукерки, закрутки, масло, тощо. Ця палатка була найбільшою і користувалася колосальним попитом на ярмарку. Також, до нас завітали дві майстрині, що виготовляють Великодні писанки, їх унікальні роботи можна було як споглядати, так і придбати. На свято завітала Доктор художніх наук, місцева українка-художниця, що видала книжку «Bird anatomy for artists» за якою навчаються австралійські студенти у вишах. Свої роботи представили майстрині, що колекціонують старий традиційний український одяг, рушники, а також ті, що вишивають власноруч і навіть мають такий бізнес тут в Австралії. В нас були і члени громади з українськими настільними іграми Містеріум, люди, що виготовляють крафт власноруч, шкіряний майстер і місцева фотограф. Отець української греко-католицької церкви виставляв церковні книги і охоче спілкувався з усіма зацікавленими», – зазначає співорганізатор ярмарку Марина Піонтковська Джолі.

ghtf11

ghtf12

Загалом, свято відбулось на найвищому рівні в приємній та веселій атмосфері. Організатори обіцяють, що свято стане традиційним та буде проводитись щороку.

Читати за темою: Увага! Конкурс від Global Ukraine News «Україні 25 – молода, незалежна, креативна та глобальна!!!»

«Як і в організаторів так і у наших гостей свято залишило гарні та незабутні враження, адже наше свято показало, що ми об’єднані, згуртовані та свідомі, незалежно з якого ми регіону та якою мовою розмовляємо.  А також дуже рада, що так далеко від рідної землі ми пам’ятаємо, знаємо і пишаємося своєю культурою. Ми дуже сподіваємося, що започаткували гарну традицію , що наш фестиваль буде набирати обертів і щороку об’єднуватиме навколо себе українців з цілої Австралії», – підсумовує Світлана Ярош. GU

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.