Сила слова: Як у західних ЗМІ змінювалося ставлення до України. Контент-аналіз 10 000 заголовків

147

Автор: Дмитро Остапчук, редактор DataVox
Джерело: VoxUkraine

«Не вірте заголовку» – радить Галина Тимченко, екс-головний редактор інтернет-ЗМІ «Meduza». Дійсно, в одному заголовку журналіст або редактор можуть дуже перебільшити або перекрутити суть статті, але якщо мова йде про тисячі назв в десятках найбільш авторитетних західних ЗМІ, то такий масив даних міг би адекватно відображати тенденції по конкретній темі. Ми поставили собі завдання дослідити, що і як писали про Україну найбільш впливові й авторитетні західні ЗМІ.

Де знайти 10 000 заголовків статей про Україну

Серія скульптур «Дерево Життя»

Футболка

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Цю інформацію нам надав проект «Око», за що VoxUkraine йому дуже вдячний. «Око» за допомогою автоматизованих інструментів щодня збирає, сортує і обробляє матеріали сотень ЗМІ, в яких згадується Україна. Такі дані мають велику цінність для вчених, журналістів і всіх, хто має відношення до інформаційної безпеки України. Аналіз даних дозволяє визначити: в якому контексті ЗМІ говорять про Україну, як змінюється частота і тональність повідомлень, які джерела і канали поширення новин найбільш впливові і ефективні. Говорячи прямо – неоціненний інструмент в умовах інформаційної війни, в яку виявилася втягнутою Україна.

Читайте за темою: Україна в медіа-просторі Мексики в серпні 2016 р.

За останні 2.5 роки в базі «Око» накопичилося близько мільйона статей на 8 мовах. Реалістично оцінюючи власні ресурси, ми обмежили вибірку даних наступними параметрами:

  • аналізувалися дані з кінця жовтня 2014 го до середини серпня 2016-го;
  • з найбільш авторитетних і часто цитованих західних медіа;
  • аналізувалися тільки заголовки англійською мовою;
  • заголовки, що містять слово «Ukraine» або «Ukrainian».

Дані можна завантажити на data.voxukraine.org

Медіа Сайт Країна Кількість заголовків
Reuters reuters.com UK 4875
Bloomberg bloomberg.com USA 1030
Wall Street Journal wsj.com USA 638
New York Times nytimes.com USA 558
ABC News abcnews.go.com USA 501
Guardian theguardian.com UK 492
Washington Post washingtonpost.com USA 450
Fox News foxnews.com USA 434
British Broadcasting Corporation bbc.com UK 423
Financial Times ft.com UK 415
Associated Press ap.org USA 278
Cable News Network cnn.com USA 255
USA Today usatoday.com USA 199
Time time.com USA 79

Газ, війна, аварії, диверсії. Що ще цікавить Захід

Перший сплеск активності за період, що відстежується, припадає на газові перемовини восени 2014-го («gas talks») між Україною та Росією («Ukraine-Russia Gas Talks Deadlocked in Brussels» – abcnews.go.com, «Ukraine and Russia Reach Deal on Natural Gas Supplies» – nytimes.com). Газові дебати між сусідами цікаві західним медіа з тієї причини, що від їх результату залежить стабільність поставок російського газу в Європу і вони безпосередньо впливають на макроекономічні показники України: розмір українського боргу та здатність України його обслуговувати («Ukraine sees Russia gas price at $365-378, ready to pay off debts» – reuters.com).

Читайте за темою: Global news through Ukrainian Prism

Крім газових перемовин, західні ЗМІ приділяли підвищену увагу переговорам «нормандської четвірки» в Мінську (лютий 2015), загибелі 32 людей на шахті ім. Засядька (початок березня 2015), внесенню змін до Конституції в частині децентралізації (кінець серпня – початок вересня 2015), «українським диверсантам» в Криму (перша половина серпня 2016). У ці періоди, кількість публікацій за день перевищувала середній показник в 16 публікацій у 3-4 рази.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.