Global Ukraine

Скандинавські країни різняться від країн Західної Європи, тому там необхідні абсолютно інші меседжі

7

Рішення шведської влади про розміщення військових підрозділів на острові Готланд у Балтійському морі (прийняте 14 вересня) є відповіддю на загрозу безпеці Швеції з боку Росії, заявив посол Швеції в Москві Петер Еріксен. Про це повідомляє Європейська Правда. Такі фактори як анексія Криму, дестабілізація ситуації на Донбасі, агресивна та провокативна поведінка російських сил у балтійському регіоні розглядаються Швецією як руйнівні для країни. А тому рішення про розміщення сил є відповіддю на загальну тенденцію.

Сучасні світові реалії засвідчують використання інформації як зброї в інформаційних чи гібридних війнах, пропаганди – як всередині держави, так і за кордоном. Про дії Кремля в інформаційному просторі, широкий спектр інструментів російської пропаганди та використання другорядних інформаційних приводів для початку військових операцій розмовляли учасники семінару «Сучасні інформаційні війни проти Балтійських та Східноєвропейських країн: основні тренди та риси» в Содерторнському Університеті (Södertörn University, м. Стокгольм), спікером якого був Максим Кияк, співзасновник мережі Global Ukrainians, PhD, експерт-міжнародник.

Читайте за темою: Літня академія в Литві: сучасний розвиток України та ставлення литовців до українців

Семінар було організовано за сприяння Центру Балтійських і Східноєвропейських Досліджень. На заході були присутні учасники як зі Швеції, так і з Польщі, України та Росії. Варто відзначити цікаву організацію заходу: доповідь була вдало поєднана з дискусією, до якої долучалися не лише учасники семінару, але й модератор Йоакім Екман та дискутант Гуннар Нигрен (професор Содерторнського Університету).

Доповідь була побудована на конкретних інформаційних кейсах: ситуації навколо «бронзового солдата» (Естонія, 2007 рік), фільмі «Хрещений батька» (Білорусь, 2010 рік). Чимала частина виступу стосувалася інформаційної війни проти України з використанням конкретних прикладів та наочних фактів, стратегій інформаційної війни Кремля всередині власної країни та за кордоном, базових шляхів протистояння пропаганді.

Читайте за темою: Балтійський шлях: через терни до Варшави

 «Швеція і Скандинавські країни є цікавими у тому сенсі, що вони ментально і культурно не є настільки близькими до Західної Європи. І тому, виступаючи там, необхідні абсолютно інші тези та меседжі, ніж, наприклад, у Німеччині. Помітив зацікавленість з боку учасників у Балтійських країнах та у країнах Східної Європи. Значний інтерес в Україні, але і, з іншого боку, чималий брак знань і фактажу про нашу країну. І це, відверто кажучи, навряд чи є їхньою провиною. Ми самі винні, що інформаційно та дипломатично є дуже слабкими у тому регіоні», – зазначає Максим Кияк.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.