Польща та Україна продовжують історичний діалог

59

Президенти Польщі Анджей Дуда і України Петро Порошенко хочуть вшановувати тих людей, хто «зберіг людяність у часи трагедії та злочинів» Другої світової війни: поляків, які рятували українців, та українців, які рятували поляків. Про це розповів держсекретар Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє Польське Радіо.

Ця пропозиція буде представлена у грудні 2016 року під час візиту Президента України до Польщі (можливий візит заплановано на 2 грудня), але організаційний формат цієї ініціативи поки ще обговорюють. Вона стане продовженням обговорення щодо необхідності продовження історичного діалогу, яке ініціювали наприкінці серпня у Києві президенти Польщі та України.

Акцент на позитивному, тобто на показі та збереженні в історичній пам’яті позитивних прикладів людяності, буде тим кроком, який може мати вплив на покращення взаємодовіри та влагодження проблемних моментів щодо сприйняття минулих історичних періодів.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Брелок “Тризуб”

Читайте за темою: Рішення Сейму, що посварило Польщу та Україну. Хто винен і що робити

«Передусім слід згадати та вшанувати поляків, котрі рятували українців, і українців, котрі допомагали полякам у часи страшних злочинів. Також слід згадати про ті сторінки історії, що можуть виховати та бути прикладом для наступних поколінь. Нині у польсько-українських взаєминах нам потрібні такі взірці, що можуть сприяти вихованню наступних поколінь поляків і українців», – зазначив Кшиштоф Щерський.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.