Фільм про вишиванку показали в Брюсселі

35

У Брюсселі, в приміщенні Посольства України у Бельгії, відбувся показ та обговорення документального фільму про українську вишиванку «Спадок нації».

Фільм створили режисери Леся Воронюк і Олександр Ткачук. У стрічці йдеться про особливості української вишитої сорочки та розповідаються людські історії, які доводять що вишиванка – щось значно більше, ніж просто одяг. У фільмі зняли понад півтисячі сорочок. Об’їхали майже всю Україну. Матеріал для стрічки збирали в Німеччині, Канаді, навіть у Росії — з Мурманська.

«Я дуже хочу, щоб іноземці знали про Україну більше – про історію, культуру, потенціал нашої країни. Та наразі найбільш важливо те, щоб вони знали правду про події в Україні. Російська пропаганда працює дуже потужно по всьому світу, формує негативне ставлення до України, цілком спотворює правду про події на сході нашої держави. Ми не займаємося пропагандою. А просто показуємо історичні, культурні факти, інтерв’ю зі свідками подій. Сподіваюся, глядач зробить об’єктивні висновки для себе», – коментує Леся Воронюк

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

Сукня довга пряма “Геометрія”

«Іноземців на покази фільму приходить дуже багато. Як правило, вони неймовірно вражені красою вишиванки і багатством української культури, також вони говорять про те, що готові були б знати про Україну більше, але їм нізвідки черпати інформацію. І в цьому контексті я розумію, що роботи – непочатий край, і потрібні не тільки новини про Україну англійською, а багато-багато документалістики різними мовами, бо новини дуже коротко і фрагментарно сповіщають про події, а потрібен інформаційний продукт, який пояснюватиме причини і наслідки, до того ж, бодай ключовими 5-6 мовами», – розповідає Леся Воронюк про реакцію іноземців на покази «Спадку нації».

Читайте за темою: Україні – 25: чим ми можемо пишатися

Покази стрічки відбулися в п’яти містах Німеччини. На черзі – Франція, Іспанія, Греція, а також Канада й інші держави, де мешкають великі українські спільноти. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.