Україна та Румунія уклали угоду про з’єднання газотранспортних систем

267

Газові оператори України і Румунії підписали угоду про підключення газотранспортних систем в точці Ісакча, що розміщена на українсько-румунському кордоні.

«Дана угода поширюється на маршрут газопроводу, який використовується для транспортування газу з України до Болгарії через територію Румунії. Оператори систем планують забезпечити постійну та безперебійну потужність для транспортування газу у напрямку із України до Болгарії та безперебійну потужність для транспортування газу у реверсному режимі» –  повідомили у відділі зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «Укртрансгаз».

Читати за темою: Україна може створити спецфонд для фінансування проектів з Іраном

 Перед цим аналогічну угоду уклали Румунія і Болгарія. Ці угоди є ключовими кроками для відкриття Трансбалканської газотранспортної системи між Грецією, Туреччиною, Македонією та Україною, якою можна буде транспортувати газ відповідно до європейських правил, повідомили у Єврокомісії.

Угоди набудуть чинності 1 жовтня 2016 року.

Зазначимо, угода щодо підключення України до міжнародного газопроводу є частиною ініціативи CESEC ( Спільнота країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи) під керівництвом Європейської комісії для підвищення надійності міжмережевого підключення в регіонах CESEC. Дана ініціатива була запущена в 2015 році 15 країнами ЄС, Європейським енергетичним співтовариством і Єврокомісією з метою диверсифікувати джерела газових поставок і збільшення енергетичної безпеки регіону.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.