Україна може створити спецфонд для фінансування проектів з Іраном

69

Український уряд опрацьовує питання щодо створення спеціального фонду, метою якого має стати цільове фінансування українсько-іранських проектів. Про це повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик в ході зустрічі з Міністром нафти Ірану Біджаном Зангане у Тегерані.

Під час зустрічі були обговорені перспективи участі українських державних підприємств у будівництві теплоелектростанцій та модернізації електромереж на території Ірану.

Також Іран вивчить пропозицію України про можливість транзиту іранської нафти через українську нафтопровідну систему в Словаччину і Чехію. Міністр нафти Ірану Біжан Зангане зазначив, що Україна також приваблива своєю розвиненою енергомашинобудівною галуззю, і в даний час сторони працюють над кооперацією в сфері турбін і газових компресорів.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

Брелок “Тризуб”

Крім того, Іранська сторона із зацікавленням сприйняла пропозиції української делегації щодо участі вітчизняних підприємств у розвитку енергетичної інфраструктури Ірану, зокрема будівництві підземних сховищ природного газу, спорудженні та модернізації вже існуючих компресорних станцій, збільшенні потужності внутрішньої газотранспортної системи Ірану.

Читати за темою: Прогрес України в рейтингу розвитку е-урядування

Нагадаємо, що українська делегація на чолі з Міністром Ігорем Насаликом з 31 липня по 2 серпня перебувала з робочим візитом в Ірані. За результатами перемовин досягнуто домовленостей щодо утворення робочої групи експертів, яка впродовж 30 днів опрацює можливості впровадження найбільш перспективних проектів із зазначених напрямків.

Також на рівні міністрів відбулися консультації між представниками вітчизняних підприємств обох країн. Результатом консультацій стало підписання Меморандуму про співробітництво з Іранською організацією «Міжнародна компанія промислового розвитку» щодо створення спільного імпортно-експортного підприємства у сфері енергетики.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.