Global Ukraine

У Львові до дня народження Івана Франка створили монументальний портрет

22

Цими вихідними, 27-28 серпня, в Україні відзначали 160-річчя від дня народження письменника, поета, публіциста, перекладача, доктора філософії, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка (27.08.1856 – 28.05.1916). Особливо різноманітними були заходи на Львівщині, батьківщині Франка, які відбувалися в багатьох містах регіону.

Зокрема, у рамках святкових заходів учора у Львові на площі перед Театром опери та балету ім. Соломії Крушельницької представили проект  Franko Sculpture Symposium, мета якого – неординарно відзначити уродини Каменяра. Про це повідомляє газета «День».

Учасники симпозіуму, серед них скульптори Академії мистецтв, створили 6 скульптур, кожна з яких інтерпретує образи творів Івана Франка. Модульні скульптурні блоки на колесах створені з пінополістиролу заввишки 4 метри кожний. Протягом сучасного театралізованого дійства, під орудою директора та художнього керівника Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка Ростислава Держипільського, усі вони у фіналі стали частинами масштабної скульптури Івана Франка.

Читайте за темою: Топ-6 досягнень України на міжнародній арені

Необхідність такого проекту пояснюється особливим сприйняттям Франка молоддю, як актуального та зрозумілого. А тому цей проект – альтернативне і сміливе рішення рідного поета в кольорово-анімаційний і інтегральний спосіб. Він змінює традиційне статичне уявлення про пам’ятники.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.