Стрічка українського режисера – у списку найкращих документальних фільмів Європи

69

Стрічка «Подія», нідерландсько-бельгійський документальний фільм, знятий Сергієм Лозницею, потрапила до довгого списку Європейської кіноакадемії. До нього увійшли 15 фільмів для того, щоб згодом сформувати остаточну номінацію на приз за «Найкращий європейський документальний фільм» від Європейської кіноакадемії. Про це пише Ukraineartnews.

«Подія» розповідає про Серпневий путч 1991 року, коли на Двірцеву площу Ленінграду вийшли тисячі людей на підтримку демократичних сил. Світова прем’єра кінострічки відбулась 5 вересня 2015 року поза конкурсом Венеційського кінофестивалю, а в Україні – 28 жовтня 2015 року в рамках Спеціальних подій Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Читайте за темою: Проблема (недо)просування інтересів України у світі через непризначення послів: хто несе відповідальність?

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Сукня довга пряма “Геометрія”

Сергій Лозниця — український режисер документальних та художніх фільмів, який уже має чимало міжнародних кінематографічних нагород, зокрема, перший приз у конкурсі «Cinéfondation» («Портрет») Міжнародного кінофестивалю в Каннах у 2001 році, спеціальний диплом журі та приз журі Гільдії кінознавців та кінокритиків Росії «Слон» «За принципову новизну роботи з хронікальним матеріалом та досягнення ефекту «відображеного часу»» в рамках Міжнародного фестивалю фільмів про права людини «Сталкер» в Москві («Блокада») у 2005. У 2006 році він отримав премію «Ніка» за найкращий неігровий фільм («Блокада»).

У 2010 році ща стрічку «Щастя моє» Сергій Лозниця отримав гран-прі 40-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» та другий приз фестивалю в номінації «Найкращий ігровий фільм» на Єреванському міжнародному кінофестивалі «Золотий абрикос». У 2015 він став володарем гран-прі 9-го Міжнародного фестивалю фільмів про права людини в Нюрнберзі (Німеччина) за документальний фільм «Майдан». GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.