Розвиток українських стартапів: державна підтримка та поради професіоналів

142

На сьогодні український ІТ-сектор продовжує стрімко розвиватись. Хоч дехто з інвесторів має певні перестороги щодо України, все ж вона залишається однією з найбільш привабливих країн для інвестицій.

За більш ніж 10 років розвитку ІТ-аутсорсингу українські спеціалісти за рівнем доходів вийшли на перше місце в Європі і четверте у світі (після США, Індії та Філіппін). Експортна ІТ-галузь України лідирує серед країн Східної Європи і міцно тримається на світовому ринку, а українські ІТ-спеціалісти в рік виробляють продуктів і послуг на більш ніж 2,5 млрд дол.

Більше того, одним з рецептів виходу з економічної кризи в умовах, коли промисловість найбільше постраждала від війни на Сході, більшість спеціалістів вважає інтенсивний розвиток високих технологій, зокрема ІТ-сфери.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Брелок “Тризуб”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Так, нещодавно  про стан та розвиток українського ринку інформаційних технологій, а також про взаємодію українського IT-сектору і держави йшлося під час зустрічі Петра Порошенка з лідерами українських стартапів. Під час обговорення були підняті питання спрощення робочої візи в Україну для іноземців, покращення інвестиційного клімату в Україні, а також можливості виділення бюджетних коштів на інноваційні проекти. В ході зустрічі представники українських стартапів звернулися до Президента з ініціативою створення спеціального державного інституту, який буде опікуватися питаннями інновацій.

fgfgjlkkk1

У зустрічі взяли участь такі активні учасники українського ІТ-сектору, як президент компанії «Квазар-Мікро» та засновник і президент hi-tech холдингу KM Core Євген Уткін, засновник компанії Kodisoft Дмитро Костик, Андрій Колодюк з AVenture Capital, засновник і головний виконавчий директор інвестиційної компанії Horizon Capital Олена Кошарна.

Особливо варто згадати команду AVentures Capital, що є фондом, котрий інвестує в компанії на стадії росту, розглядає інвестиційно-привабливі проекти в СНД, в основному з України.

З 2000 року AVentures успішно створив і профінансував більш ніж десять проектів з власних коштів. Їх сумарний оборот перевищив $ 1 млрд. до 2008 року. Командою фонду були здійснені інвестиції в різні галузі економіки, включаючи роздрібну торгівлю, ІТ і високі технології, телекомунікації, екологічно-чисті технології, нерухомість та проекти з інших ринків.

Фонд управляється серійними підприємцями та досвідченими професіоналами в галузі інвестування. Засновниками фонду є Андрій Колодюк (серійний підприємець і венчурний інвестор, голова наглядової ради UVCA (Асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій)) та Євген Сисоєв (член Ради Директорів ІТ компаній, серед яких nuPSYS, VOX, Augmented Pixels, Jooble і DepositPhotos). Засновники фонду регулярно організовують лекції та конференції, теми яких пов’язані з розвитком стартапів та IT-екосистеми України загалом.

Так, 30 липня в рамках LifeHackDay Ukraine в Одесі, Андрій Колодюк поділився останніми новинами IT-ринку та презентував цікавий та корисний матеріал для розуміння роботи з інвесторами. В презентації «Як залучити інвестора» Андрій Колодюк поділився своїм досвідом із залучення інвестицій під свої проекти, будучи першопрохідцем на ринку венчурного інвестування України, структурно розповів як правильно подати свою ідею, щоб залучити гроші під її реалізацію та про особливості залучення інвестицій саме в Україні. З презентацією можна ознайомитись тут.

fgfgjlkkk2

Читайте за темою: Наскільки український ІТ сектор є привабливим для іноземних інвесторів?

LifeHackDay Ukraine – це подія для технологічних стартапів, успішних підприємців, інвесторів, розробників, цифрових медіа і всіх, хто так чи інакше, пов’язаний з IT-галуззю. Захід був спрямований на розвиток галузі технологічних стартапів, за допомогою дійсно практичної, насиченої та цікавої програми. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.