Путін готує новий напад на Україну?

272

Автор: Андерс Аслунд

Джерело: Новое Время

Спостерігачі дуже боялися, що президент Росії Володимир Путін цього серпня розпочне невелику регіональну війну. Росія перенесла вибори в Держдуму на 18 вересня. Хоча перемагати дозволяють тільки путінським партіям, у нього є схильність влаштовувати «маленькі переможні війни», щоб мобілізувати населення.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

У 1999 році його вступу на пост президента передувала Друга чеченська війна. У серпні 2008 Росія напала на Грузію. В лютому 2014 року Росія анексувала Крим – цей крок викликав велике схвалення російського населення. Її війна в Сирії була абсолютним успіхом. Російська економіка вже два роки перебуває в стані рецесії, підштовхуючи Путіна мобілізувати співвітчизників шляхом невеликих воєн.

Серпень – найкращий час для військових дій Москви, оскільки західні лідери у цей час ідуть у відпустку. Берлінська стіна з’явилася в серпні 1961, вторгнення в Чехословаччину відбулося в серпні 1968, а спроба перевороту в Москві в серпні 1991.

Паралелі з російсько-грузинською війною в серпні 2008 року вражаючі. Той конфлікт почався з Олімпіади в Пекіні. Росія проводила масштабні військові навчання під назвою Кавказ 2008 на Північному Кавказі. Кремль звинуватив Грузію в абсолютно неправдоподібному нападі.

Читайте за темою: Олег Панфілов, професор, письменник, публіцист: «Націоналізм нинішньої Росії – не сучасна хвороба, вона стара, імперська»

З внутрішніх причин війна в серпні здавалася вкрай ймовірною, але де саме? Останнього тижня стало зрозуміло, що метою стане Україна. На вихідних з’явилися повідомлення про масові переміщення російських військ з сотнями танків і важкої артилерії в Криму і на Донбасі.

6 серпня російський маріонетковий лідер ЛНР Ігор Плотницький був важко поранений в результаті вибуху підкладеної в машину бомби в окупованому Луганську. Українські спецслужби пояснили те, що трапилося, внутрішніми «розборками» в Луганську, а Росія звинуватила українські спецслужби.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.