Нова початкова освіта: які зміни чекають школярів 1 вересня

225

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Процес реформування в Україні стосується не лише правосуддя, боротьби з корупцією чи судової системи. Адже однією з запорук стабільного розвитку держави є освічена, відповідальна, прогресивна молодь, важливі риси якої повинні формуватися не лише в сімейному оточені, але і у школах. Саме тому процес реформування української освіти, зокрема шкільної, має надзвичайну важливість.

Сучасний глобалізований світ диктує свої вимоги та вносить корективи в усі сфери людського життя, а тому й вчити дітей потрібно у відповідності до цих змін. Для осучаснення української освіти Міністерством освіти і науки за ініціативою міністра було розпочато роботу з підготовки Концепції нової української школи, котра повинна була передбачати нові стандарти, програми, підручники, нові підходи до підготовки вчителів.

Брелок “Тризуб”

Серія скульптур «Дерево Життя»

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Як виглядала робота над новими програмами?

Проте Концепція планується бути втіленою до 2018 року, а зміни в українській освіті, особливо в шкільній, потрібні вже зараз. Тому Міносвіти і ЕdEra ініціювали спільний проект  змін в освітній системі, зокрема у початковій школі, що відбувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».1427449779

Розпочинаючи проект, Міносвіти і ЕdEra мали на меті:

  • розвантажити чинні програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів;
  • залучити до процесу оновлення змісту освіти небайдужих освітян і експертів;
  • надати вже зараз в межах чинного Державного стандарту приклади компетентнісного підходу та поширення кращих вчительських практик;
  • зробити програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя.

Для кращого розуміння проблем та труднощів, з якими стикаються діти та батьки під час навчального процесу, були ініційовані спеціальні обговорення, які відбувалися в кілька етапів. В першій хвилі обговорення взяли участь 2363 користувачі, в другій – 1652, а сумарно у відповідних темах було залишено понад 8 тисяч коментарів та пропозицій.

Для забезпечення конструктивного діалогу та позитивної динаміки обговорення було обрано 20 модераторів, які працювали в онлайн режимі: відповідали на запитання коментаторів, опрацьовували і узагальнювали надіслані пропозиції та зауваження, проводили роз’яснювальну та аналітичну роботу.

Читайте за темою: Прийшов, побачив, переміг: здобутки української вищої освіти

Найактивніше обговорювались навчальні програми з математики, української мови, літературного читання та англійської мови. Запропоновані зміни були структуровані відповідно до формування ключових та предметних компетентностей. Окремі зміни були внесені до  пояснювальних записок, з метою коригування мети й завдань вивчення навчального предмета, особливостей організації вивчення програмового матеріалу, тощо.

На заключному етапі доопрацювання навчальних програм у МОН були проведені круглі столи  за участі заступника Міністра Павла Хобзея, до участі в яких було залучено науковців, громадських діячів, експертів.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.