Максим Кияк: «Україна, в певному сенсі, є геополітичним спусковим механізмом, який запустив маховик глобальних протистоянь»

71

Максим Кияк, експерт-міжнародник, PhD, співзасновник мережі Global Ukrainians, в ефірі телеканалу ТВА розповів про сприйняття України в світі, вплив виборів президента у США на українські реалії, сучасні геополітичні виклики.

«Перші півроку-рік після Майдану Україна дійсно була на перших шпальтах закордонних видань. Але це абсолютно нормально, що за два роки Європа трохи втратила інтерес. За визначенням Тімоті Снайдера, американського історика, Україна тепер з кризи перетворилася на проблему. Тобто статусність ситуації в країні понизилася. Але частково в цьому є і вина самої України, адже всі корупційні скандали, які відбулися, дуже впливають на сприйняття ситуації в Україні. Також наша вина і в тому, що війну на Донбасі ми називаємо АТО, хоча це – справжня війна», – зазначив Максим Кияк.

Разом з тим, попри зниження інтересу, Польща, країни Балтії та Північної Європи й надалі продовжують цікавитися Україною. Також є чимало симпатиків України і серед європейських експертів, які вивчають український досвід в сучасних реаліях.

Футболка

Сукня довга пряма “Геометрія”

Художня лялька

«Щодо Волинських подій під час ІІ світової війни, то варто пам’ятати, що рішення про визнання Волинської трагедії геноцидом  було ініційоване правлячою партією Польщі, яка, йдучи на вибори, обіцяла добитися визнання геноцидом Волинських подій. І дане рішення спрямоване більше на внутрішнього споживача, на населення Польщі, – коментує Максим Кияк сучасні українсько-польські відносини. – Тим чи іншим чином це рішення впливає на відносини між Україною та Польщею. Той факт, що немає з боку України роз’яснень щодо цих подій – свідчення того, що Україна теж частково винна у цій ситуації».

В реаліях гібридної війни, коли Росія намагається скомпрометувати Україну, нещодавнє резонансне вбивство журналіста Павла Шеремети російські ЗМІ подавали як загрозу свободі слова та журналістській діяльності в Україні. Проте Максим Кияк зазначає, що, в першу чергу,  це – тест на дієвість органів безпеки та української влади, щоб зрозуміти, хто був замовником та виконавцем вбивства. Важливим аспектом є те, що Павло Шеремета був одним із засновників сайту Білоруський партизан, який є абсолютно антилукашенківським. Свого часу, справа Гонгадзе зробила президента Кучму дуже залежним від Москви. Цілком ймовірно, що таке ж може трапитись і з президентом Лукашенко.

Коментуючи роль України в трансформації міжнародних реалій Максим Кияк підкреслив: «Україна, в певному сенсі, є геополітичним спусковим механізмом, після якого ситуація дуже кардинально змінилася. Після Криму та подій на Донбасі, Україна стала механізмом, який запустив маховик глобальних протистоянь. Хоча події Арабської весни та війни в Сирії були ще до 2013 року та подій в Україні, тому наша країна є таким механізмом лише на рівні європейських країн».

Оригінал відео можна переглянути тут.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.