Липневий імідж України у мексиканському медіа-просторі

119

Автор:  Андрій Рижков

ЗМІ є важливим інструментом проєктування іміджу однієї країни у медіа-просторі іншої, одним із джерел формування громадської думки тощо. На нинішньому етапі розвитку нашої держави доведення правдивої інформації про реальний стан подій, нейтралізація інформаційного втручання у цей процес з боку ворожих сил, є, мабуть, одним з приорітетних завдань зовнішньої політики та національного брендингу.

Аби розпочати роботу над інформаційною стратегією, спершу видається доречним провести діагностику з метою дізнатися, як нас сприймають в різних країнах. Ця розвідка започатковує систематичне вивчення іміджу України в медіа-просторі Мексики і має на меті розібратися з тим, як бачать українську державу три впливові видання Мексиканських Сполучених Штатів – «Ла Хорнада», «Ель Універсаль» та «Міленіо». Аналіз і систематизація отриманої інформації надасть змогу зрозуміти, наскільки об’єктивно та ефективно відбувається процес комунікації, чи наш власний авто-імідж збігається із тим, що формується зарубіжними ЗМІ. В процесі накопичення результатів дослідження, зрештою, можна буде зробити ширші висновки з метою поліпшення якості нашої інформаційної присутності у Мексиці та запропонувати шляхи брендингу України.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Футболка

Отже, ми зазирнули на шпальта мексиканської періодики, шукаючи за відповідними пошуковими словами статті про Україну за липень 2016 р. Матеріал було відсортовано за вісьмома рубриками. Загалом, «Ель Універсаль» в липні згадав Україну 44 рази, «Ла Хорнада» – 13, а «Міленіо» – 23.

ghuit1

Як бачимо, найчастіше Україна фігурує у новинах від «Ель Універсаль», дещо менше «цікавиться» нашою країною «Міленіо», і на останній сходинці за кількістю згадок знаходиться «Ла Хорнада».

Якщо взяти за 100 відсотків загальну кількість публікацій, в яких містяться посилання на Україну, то близько 36% інформації припадає на рубрику «Міжнародні відносини». Це чималий показник, проте насправді він не викликає подиву, адже у більшості статей цієї групи наша держава згадується в контексті війни на Сході та реакції Заходу на російську агресію. Майже 29% матеріалу присвячено спортивній темі, і по 12,5% – відповідно «Культурі» та «Інше». Найменше усього читачі мали змогу дізнатися про українське суспільство та внутрішню політику нашої держави.

Не залишено поза увагою і квалітативний зріз інформаційної адженди трьох аналізованих видань.

ghuit2

Загалом, тональність трьох видань – нейтральна, причому вона абсолютно однорідна для «Міленіо». Найбільш позитивно до України «налаштована» адженда «Ель Універсаль». А тепер – окремо про кожне видання.

ghuit3

Єдина стаття з негативним забарвленням міститься в рубриці «Безпекова ситуація». Натомість, в позитивній тональності згадуються українська економіка та спорт. Культурні події та міжнародні відносини характеризуються нейтральністю подання матеріалу.

ghuit5

Як і в попередньому випадку, це видання також має одну негативну статтю у рубриці «Безпекова ситуація». З іншого боку, у рубриці «Спорт» простежується позитивна динаміка досягнень українських спортсменів. В решті рубрик наша держава згадується у нейтральному ключі.

Читати за темою: Народна дипломатія в Мексиці: інтерв’ю з Оленою Клопотою

ghuit6

Як зазначалося, загальна тональність викладення матеріалів про Україну в цьому виданні – нейтральна. Як бачимо, в половині рубрик бракує інформації про нашу державу. Залишається лише здогадуватися про причини подібної диспропорції.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.