Літнє божевілля

286

Автор: Максим Кияк, співзасновник мережі Global Ukrainians

Давно відомо, що брехня, повторена багато разів, стає напівправдою. Цей вислів протягом останніх кількох років вже перетворився на правило. До прикладу, якщо казати неодноразово про те, що 140-кілограмовий водій є міжнародним терористом і диверсантом, то існує вірогідність, що хтось-таки у це повірить.

Нещодавня історія із групою якихось людей з України, котрі вирішили «підготувати терористичні акти» у Криму нагадує навіть не низькопробну фантастику, а якийсь дешевий російський гостросюжетний серіал. Схоже на те, що кремлівський міф про жорстоких українських карателів відроджується знову. Кого ж ще звинувачувати у соціально-економічних бідах і зменшенні рівня підтримки? Тому що, згідно з соціологічним дослідженням «Левада-Центру», порівняно з минулим роком рівень підтримки Путіна зменшився на 10%.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Футболка

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Момент для провокаційної казочки про українських солдат було обрано майже бездоганно. Світ зайнятий літньою олімпіадою у Ріо, Сполучені Штати – виборами президента. У той же час, Європейський Союз є ослаблений через Brexit, поки Росія протягом останніх місяців провадить ефективну зовнішню політику. Більше того, через два тижні українці святкуватимуть 25-річчя незалежності їхньої держави, котра завжди ставилася Кремлем під сумнів.

Сучасна Росія звикла до створення образу зовнішнього ворога напередодні виборів. Відомо, що цього вересня там відбудуться вибори до Держдуми. Звинувачення української влади у «практиці тероризму» слугує зручною причиною для виправдання зростаючої мілітаризації Криму, як і невдалого туристичного сезону на тимчасово окупованому півострові. Крім того, це може бути використано як засіб відмови від Нормандського формату і задля чергового звинувачення України у потуранні Мінських домовленостей. Російська влада навіть розмірковує над призупиненням дипломатичних відносин з Україною. Хоча і важко призупинити те, що de facto не існує вже понад два роки. Більше того, зображення України у якості терористичної країни слугує частиною плану з її дискредитації та зменшення рівня підтримки Заходу. Останнє є особливо цинічним з огляду на те, як сучасний світ продовжує страждати від тероризму.

Читайте за темою: Балтійський шлях: через терни до Варшави

Варто зазначити, що серпень взагалі є чи не найбільш божевільним місяцем для Кремля. До прикладу, саме у серпні 1999 року розпочалася друга чеченська війна, котра, по суті, і привела Путіна до влади. Під час Пекінської літньої олімпіади, у серпні 2008 року, відбулася російсько-грузинська війна. А у серпні 2014 року битва під Іловайськом на Донбасі між російськими та українськими військовими спричинила сотні втрат.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.