Літня академія в Литві: сучасний розвиток України та ставлення литовців до українців

78

27-31 липня в місті Клайпеда (Литва) відбулася літня академія «Reality–check: the future of Europe. For better and/or for worse?», організаторами якої були Educatio: Інститут розвитку і освіти (Литва), Фонд Конрада Аденауера (Німеччина) і Організація  Молодих християнських демократів Литви  (молодіжна організація, заснована в 1993 році, об’єднує понад 1000 учасників в Литві та інших країнах, ціллю організації є впровадження молодіжної політики з фокусуванням на соціальному забезпеченні, людській гідності та християнських демократичних цінностях – ред.).

gtrmk3

Літня академія має щорічний формат і відбувається вже в 15-ий раз.  Зокрема, минулого року захід відбувся під назвою «Переосмислення Європи в Балтійському регіоні та за його межами: що змінила Україна?» та стосувався наступних питань: європейської зовнішньої політики в контексті української кризи, спільної енергетичної політики, перспектив та викликів для розширення Європейського Союзу, оборонних стратегій Європи та НАТО.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Цьогорічна дискусія відбувалася в рамках наступних панелей: глобальні фактори впливу на Європу, основні виклики Європи, сучасний політичний вимір ЄС, співпраця Союзу з країнами-сусідами та аспекти безпеки та оборони в Європі

Спікерами літньої академії були представники громадських, освітніх та наукових організацій з таких країн як Німеччина, Литва, Латвія, Україна, Польща, Білорусь, США.

gtrmk2Від України в заході взяв участь Максим Кияк, експерт-міжнародник, PhD,  співзасновник мережі Global Ukrainians, виступивши в рамках панелі щодо співпраці ЄС з країнами-сусідами з презентацією щодо сучасного розвитку України. Зокрема, в презентації йшлося про перебування України в такому собі стані «in-between» – посередині між цивілізацією та варварством, страхом і сміливістю, занепадом і реформами, корупцією та існуванням та перебування Європи в цьому ж стані невизначеності – у виборі між єдністю та поділеністю, цінностями та прагматизмом. Розповідав Максим Кияк і про шлях України до незалежності та утиски української мови та культури, знищення української еліти, необхідність реалізації задекларованих реформ задля подальшого поступального розвитку країни.

Учасники академії цікавилися про найбільш успішну та найбільш провальну реформу України, вплив Панамських документів на українську політику, агресію Росії на Донбасі та загальну ситуацію в Україні.

Читайте за темою: Балтійський шлях: через терни до Варшави

«Ще у 2012 році, вперше побувавши тут, сказав, що у Литві проживають «наші справжні брати». З того часу це відчуття мене не полишало ніколи. У тому числі і зараз, – розповідає Максим Кияк на своїй Facebook-сторінці про ставлення литовців до українців. – Питання «Ну як там в Україні?» або «Чим ми могли би ще допомогти Україні сьогодні?» з їх вуст звучать цілком щиро, а не просто для підтримки діалогу. Та чи стали литовці менше вірити в Україну? Відверто кажучи, так. Чи здатні вони цю віру втратити повністю? Ніколи». GU

gtrmk1

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.