Креативний експорт: компанії, що формують новий імідж України

959

Автор: Юрій Панченко
Джерело: Європейська правда

Стереотипна картина української компанії, що експортує в ЄС, виглядає так: це великий бізнес (мовляв, хто ж інакше освоїться на незнайомому ринку!), який виробляє продукцію з низькою доданою вартістю. Як правило, сировинний експортер. А головне – нібито це лише компанії, здатні конкурувати тільки за рахунок низької ціни.

Реальність спростовує такі стереотипи. «Європейська правда» вже писала про компанії, що експортують до ЄС продукцію, яка ґрунтується на власних наукових розробках, і навіть постачають її до армій країн НАТО.

Такий шлях можливий навіть для невеликих виробників, які не мають ані великого капіталу, ані довгої історії. А найуспішнішими можуть стати компанії, які пропонують Європі не дешеву продукцію, а унікальні товари.

Наприклад, брендовий одяг. Або не менш яскравий приклад – дизайнерські подарунки.

Така продукція не може конкурувати тільки за рахунок ціни. Щоб залучити покупця в цьому секторі, треба запропонувати щось унікальне.

І в Україні є успішні приклади такого експорту.

Один з таких – виробник пледів Woolkrafts. З листопада минулого року компанія здійснює експорт до ЄС і США.

«Ми від початку орієнтувалися на смаки, близькі до світових, при створенні і розробці дизайну пледів. Тому вихід на західні ринки виявився не таким вже й складним. Ми запропонували свою продукцію глобальним майданчикам, які розміщують такі подарункові товари, і отримали від них згоду. Через ці майданчики ми і знайшли перших покупців, а в подальшому і дистриб’юторів, з якими зараз працюємо», – розповів співзасновник компанії Олег Михайлов.

Втім, за його словами, назвати цей шлях простим не можна.

«Ми багато чого не знали про те, як працюють західні моделі продажів, багато з чим стикнулися вперше, довелося оперативно вчитися на своїх власних помилках. Але що важливо: щоб потрапити на полиці, твій продукт має відповідати багатьом критеріям, тому ви не можете досягти успіху з посереднім товаром.

Магазини дуже ретельно відбирають продукцію, яку вони готові продавати, тому що запити клієнтів на заході вищі, при цьому вони і платити готові більше.

У нашому сегменті важливі і якість, і дизайн, і тактильні відчуття, і багато інших чинників. У нас вийшло, і наш продукт сподобався як майданчикам, так і споживачам», – уточнює Михайлов.

За його словами, якщо спочатку компанія орієнтувалася на ринок США, то з цього року, після скасування мит після старту зони вільної торгівлі з ЄС, європейський ринок став виглядати привабливішим.

fgfgjlkkk6

Великим досвідом продажів у ЄС може похвалитися компанія 1DEA.me, яка виробляє скретч-карти і мотиваційні постери. Зараз близько половини продажів цих карт, де можна самому позначати країни і міста, які ти відвідав, припадає на зовнішні ринки, насамперед – Європу і США.

Читати за темою: Олексій Золотарьов: «Закордонні українці, долучившись до Global Ukraine Business Hub, отримають не лише можливість купити якісний український товар, але й підтримати свою країну»

«Над реалізацією ідеї продавати на експорт ми почали працювати в 2012 році, коли зрозуміли, що наша продукція влаштовує і іноземних покупців. І вже до середини 2013 року у нас були перші контракти з ЄС», – розповідає співзасновник компанії Микита Фурсов.

fgfgjlkkk8

Перші контракти компанія уклала з великими чеськими книжковими мережами.

За словами Микити Фурсова, перший досвід був досить ризикований, оскільки вихід одразу в великі мережі вимагав істотних поступок у ціні.

«Нашими конкурентами в ЄС були британці та китайці. Причому другі пропонували продукцію вдвічі дешевше. Ми ж могли запропонувати новаторську систему виробництва, завдяки якій наші карти мали більший функціонал. Наприклад, на них можна додатково малювати.

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.