Дитячий ансамбль танцю «Волиняночка» здобув Гран-прі для України

151

Луцький ансамбль танцю «Волиняночка» переміг на міжнародному фольклорному фестивалі у Польщі. Юним танцюристам із Луцька вдалося вибороти перемогу на традиційному Міжнародному конкурсі-фольклору в м. Зелена Гура (Любуське воєводство, Республіка Польща), що відбувався з 22 по 30 липня.

Саме зразковому ансамблю народного танцю «Волиняночка» випала честь представляти Україну на цьому конкурсі. Але спершу колектив зумів пройти жорсткий відбір з-поміж 70-ти країн світу. До участі в конкурсі було допущено лише 8 колективів (Індонезія, Індія, Марокко, Словаччина, Болгарія, Україна, Польща, Чорногорія). На сцену фестивалю «Волиняночка» вийшла із 45-хвилинною програмою.

Читати за темою: Фестиваль Global Village пройшов у Чернівцях

Сукня довга пряма “Геометрія”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Футболка

Колектив мав непросте завдання: презентувати не лише народний танець, а й фольклорний спів, національну кухню, традиції та звичаї Поліського краю. А тому ретельно готувалися до поїздки в Польщу.

niuo1Діти презентували волинські пісні, танці, звичаї – від зустрічі весни до Трійці (веснянки, гаївки, дитячі ігри та забави). І – вразили майстерністю не лише глядачів фестивалю, а й професійне журі.

Саме завдяки волинським дітям Україна здобула перше місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі в м. Зелена Гура, обійшовши Словаччину та Болгарію. І виграла призовий фонд у розмірі 1,5 тисячі євро.

Колектив «Волиняночка» створений у 1986 році та нещодавно урочисто відсвяткував свій 30-річний ювілей. Засновник та незмінний керівник колективу – Олена Козачук.

За роки існування ансамбль «Волиняночка» став лауреатом та переможцем багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, зокрема, в Угорщині, Словаччині, Греції, Туреччині, Італії, Німеччині, Португалії, Болгарії, Естонії, Литві, Нідерландах, Кіпрі, США. Головною відмінною рисою репертуару колективу є те, що більшість танців мають сюжетну лінію, зміст якої передається засобами хореографії. Постановки танцювальних композицій створюють Заслужений працівник культури України Олег Козачук та Вікторія Драголюк.

Ансамбль «Волиняночка» став осередком народної культури та центром виховання дітей засобами українського національного мистецтва. Сьогодні тут займається близько 300 дітей віком від 5 до 16 років.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.