Закордонна Україна: що писали закордонні ЗМІ про українські реалії у перший тиждень липня

79

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «Око» уже тривалий час аналізує те, як новини про та з України висвітлюються іншими мовами. Окрім статистичної кількісної обробки матеріалів, щонайменше чверть проходить обробку волонтерами-анотаторами, які визначають тематичне спрямування матеріалу та його сентимент для іміджу України – позитивний, негативний чи нейтральний. Базуючись на зібраних матеріалах, було проаналізовано те, що писали англомовні закордонні ЗМІ про Україну протягом першого тижня липня.

Військова тематика є вже традиційною для закордонних ЗМІ, коли мова йде про Україну. До прикладу, у Public Broadcasting Service (США) вийшов матеріал «Бажання відокремитися від України продовжує спустошливі бої на Донбасі/Desire to break free from Ukraine keeps devastated Donetsk fighting». Цікавим нюансом є присутність в статті такого формулювання «бійці самопроголошеної ДНР, яких підтримує Росія (fighters for the self-proclaimed Donetsk People’s Republic, with the backing of Russia)». Військова тематика досліджувалася й у National post (канадська англомовна газета) у матеріалі «Канадські солдати діляться рятувальними навичками з українськими військовими, які борються з підтримуваними Росією сепаратистами/Canadian soldiers pass on life-saving tips to Ukrainian troops fighting Russian-backed separatists». Важливим є те, що обидва матеріали чітко виокремлюють факт підтримки Росією донецьких сепаратистів.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Художня лялька

Футболка

Читайте за темою:  Закордонна Україна: що писали англомовні ЗМІ Росії про українські реалії у перший тиждень липня

Видання GlobalPost  та USA TODAY публікували статтю «Молоді дружини радянського стилю повертаються до Східної України/Soviet-style youth squads are making a comeback in eastern Ukraine», в якій повідомлялося: дівчата-підлітки, одягнені у військову форму, проводять суботній вечір збираючи та розбираючи автомат Калашникова.

cgv5

Одразу двом колишнім українським посадовцям були присвячені статті: видання http://foreignpolicy.com/ присвятило статтю Арсенію Яценюку, його діяльності на посту прем’єр-міністра та розчаруванню народу, а The New York Times підготувало матеріал про Павла Лазаренка «Український клептократ бажає фінансової підтримки та притулку в США/A Ukrainian Kleptocrat Wants His Money and U.S. Asylum».

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.