Закордонна Україна: що писали англомовні ЗМІ Росії про українські реалії у перший тиждень липня

82

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «Око» уже тривалий час аналізує те, як новини про та з України висвітлюються іншими мовами. Окрім статистичної кількісної обробки матеріалів, щонайменше чверть проходить обробку волонтерами-анотаторами, які визначають тематичне спрямування матеріалу та його сентимент для іміджу України – позитивний, негативний чи нейтральний. Базуючись на зібраних матеріалах, було проаналізовано те, що писали англомовні ЗМІ Росії про Україну протягом першого тижня липня.

chtp

Серія скульптур «Дерево Життя»

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Пропагандистські ЗМІ Росії за визначений період відрізнялися особливою активністю, спекулюючи одразу на кількох темах: санкціях, іміджі України, кримському питанні та розширенні співпраці України з НАТО. Хоча варто зазначити, що тема санкцій поступово слабшає: якщо минулі тижні характерними були статті щодо самого факту накладення санкцій та обґрунтування їхньої збитковості і недоцільності, то цього тижня фокус змістився на резолюції інших країн чи регіонів щодо необхідності припинення антиросійських санкцій. Складається враження, що такими матеріалами Росія старається розпалити суперечності між європейськими країнами (нагадаємо, що ЗМІ є англомовними та спрямованими на закордонну аудиторію) та розхитати єдину позицію.

chtp1

Зокрема, питання санкцій обговорювалося в таких виданнях як RT (російська державна мережна багатомовна телевізійна компанія, орієнтована на закордонну аудиторію  – ред.) «Кіпрський парламент підтримав резолюцію щодо зняття антиросійських санкцій/Cypriot parliament adopts resolution on lifting anti-Russian sanctions» та «Найбагатший регіон Італії закликає зняти санкції з Росії/Italy’s wealthiest region urges lifting of Russia sanctions», tass.ru «Регіональна рада італійської Тоскани проголосувала за резолюцію щодо зняття санкцій з Росії/Italy’s Tuscany regional council passes resolution against anti-Russian sanctions».

Читати далі

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.