В Україні вперше імплантували механічне серце

67

12 липня в столичному Інституті серця вперше в Україні провели імплантацію механічного серця пацієнту. Оперував пацієнта директор Інституту серця Борис Тодуров спільно з німецькими колегами, а сама операція тривала близько трьох годин.

«Ми зробили це! Перше механічне серце в Україні імплантовано в Інституті серця. Пацієнт щойно виїхав до реанімації», – написав  Борис Тодуров на сторінці у Facebook.

ghf2

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Брелок “Тризуб”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Раніше лікар повідомив, що до Інституту звернувся 41-річний харків’янин Павло Дорошко з тяжкою серцевою недостатністю. Єдиний спосіб вижити з таким грізним діагнозом як дилатаційна кардіоміопатія – це пересадити донорське серце. Такі операції з трансплантації серця в Україні не проводять уже кілька років.

Єдиний реальний шанс для пацієнта продовжити час очікування донорського серця – це імплантувати йому механічне серце. Використання штучного механічного серця для хворих з тяжкою серцевою патологією збільшує їхні шанси вижити і дочекатися необхідного для трансплантації донорського органу.

Нагадаємо, минулого року команда вчених BiVACOR створила штучне серце, яке працює довше аналогів. Фахівці з Техаського інституту серця під керівництвом австралійського дослідника Даніеля Тиммса розробили штучне серце, яке не скорочується. Робочий прототип був випробуваний на великих тваринах. Це штучне серце не б’ється, а прокачує кров за допомогою диска з лопатями. Диск здійснює 2-3 тисячі обертів в хвилину, не зіштовхуючись з іншими деталями і приводиться в рух магнітними полями, а не механічними елементами.

Читайте за темою: «Купи ікону – врятуй життя»

За інформацією кардіохірургів, термін служби такого серця – не обмежений, деякі пацієнти з ним живуть вже понад 8 років. Фахівці Інституту пройшли сертифікацію в Німеччині і отримали право на проведення імплантації штучного серця.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.