Global Ukraine

Українці вирушають у всесвітнє турне з іграшковим піаніно

31

Композитори Ілля Разумейко і Роман Григорів започаткували Toy Piano World Tour – перманентний вуличний перформанс із використанням дитячого інструменту toy piano. Про це повідомляє Cultprostir.

Перший етап перформансу розпочався 24 липня в Києві на Андріївському узвозі. Протягом наступних трьох місяців музиканти разом зі своїм інструментом, завітавши по дорозі до Івано-Франківська та Чернівців, відправляться у європейську частину туру: Відень, Зальцбург, Будапешт, Люблін, Копенгаген та інші міста, із завершенням у жовтні в Парижі на Монмартрі. У 2017 році в рамках Toy Piano World Tour плануються перформанси toy piano в Китаї, Японії, Канаді, США та країнах Латинської Америки.

Читайте за темою: Бутик української дизайнерки відкрився в Нью-Йорку

«Цього року ми привезли оригінальне toy piano в Україну з Відня, де нам його люб’язно позичив професор віденської консерваторії Karlheinz Essl. На фестивалі Atlas Weekend воно вже прозвучало на прем’єрі сонОпери «непрОсті» за романом Тараса Прохаська. Крім того, на Гогольfest’і 2016 у вересні ми плануємо використати його в рамках постановки опери-цирку «Вавілон», над якою ми працюємо зараз разом із Владом Троїцьким. Toy Piano World Tour – проект антипатетичний, ми будемо грати музику композиторів XVIII та XX століть (Кейджа та Скарлатті, Шнітке та Куперена) просто на вулицях та площах мегаполісів та містечок, які нам траплятимуться», – розповідають автори перформансу.

Toy piano – іграшкове піаніно із металевими паличками замість струн – було особливо популярне в Європі на початку XX століття. Згодом основний виробник цього інструменту, німецька фірма Schoenhut, емігрувала до США, де композитор Джон Кейдж інтегрував його у сферу музичного авангарду, написавши у 1948 році сюїту для toy piano.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.