Українці – у списку топ-100 найкращих юних вчених

93

4 українців вийшли в фінал конкурсу Google Science Fair для учнів та студентів від 13 до 18 років. Серед кількох тисяч заявок із 107 країн світу відібрали 100 найкращих, у тому числі й від українців.

17-річний хлопець із Києва Микита Гордієнко запропонував проект «Am I Fatigued: як розпізнати накопичену втому і запобігти непоправному». У проекті пропонується новий метод для відстеження рівня накопиченої втоми, який можна розрахувати шляхом вимірювання частот (періодограми і спектрограми з високою роздільною здатністю) і розподілу (аналіз моментів, кластерний аналіз та статистичний бутстреппінг). Найбільш перспективним показником є відстань від точки «відпочинку» до точки «втоми» на графіку коефіцієнтів асиметрії та ексцесу. Метод може використовуватися в повсякденному житті для оцінки втоми, отримання порад і консультацій.

Варто зазначити, що у 2013 році Микиті теж вдалось увійти у топ-100 найкращих юних науковців у Google Science Fair.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Футболка

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

15-річний Данило Кузнецов з Дніпра на конкурсі представляє своє наукове дослідження «Роль властивостей геліосинхронних орбіт в тераформуванні планет з використанням легкодоступних в космосі речовин». Основна ідея полягає в тому, що речовина, з якої складається астероїд, розсіюється вздовж ряду геліосинхронних орбіт. В результаті утворюється кільце пилу, що поглинає сонячну радіацію, коли необхідно нагріти планету, або відбиває її, коли планету потрібно охолодити.

Данило мріє про відкриття власного дослідницького центру для втілення ідей про космос у реальність.

Читайте за темою: Прийшов, побачив, переміг: здобутки української вищої освіти

Антон Тихенко, що проживає у м. Лубни, розробив «Функціональний протез руки для пацієнтів з ектродактіліею». Унікальність протеза полягає в тому, що він дозволяє незалежно рухати пальцями, що забезпечує пацієнтам більше гнучкості руху. За допомогою нескладних пристроїв можна створити щось на зразок руки, яка допоможе людям з дефектами пальців. Головними перевагами цього винаходу є: функціональність, низька ціна, подібність протеза до людської руки, можливість адаптувати механізми залежно від рівня пошкоджень кисті.

15-річний хлопець твердо переконаний, що зможе змінити світ на краще. Він мріє створити такий костюм, як у Тоні Старка, і стати такою ж людиною, як Ілон Маск.

az16

Поліна Хадеєва з Одеси запропонувала «Фотометричне дослідження астероїда 2012 LC1». Дівчинка вважає, що вивчення астероїдів зі списку NEO є справді важливим, адже вони несуть потенційну загрозу життю нашої планети.

Цей астероїд був виявлений 4 роки тому і наближається до нашої планети на відстань 0,3 АЕ. З цієї причини астероїд включений в список навколоземних об’єктів. В рамках проекту дівчина ставить такі цілі: 1) виявити видиме світло на фотографіях астероїда 2012 LC1; 2) визначити період обертання астероїда навколо власної осі; 3) визначити абсолютну зоряну величину при мінімальній і максимальній яскравості, а також розмір і форму астероїда. Перші дослідження дозволили встановити період його обертання і приблизну форму і розмір.

Поліна у свої 13 мріє стати вченим-астрономом. Вищу освіту дівчинка хоче отримати в Оксфордському університеті на факультеті фізики.

Вже 11 серпня можна буде дізнатись імена 16 фіналістів міжнародного конкурсу Google Science Fair 2016. Нагородження переможців відбудеться 28 вересня у Маунтін В’ю, штат Каліфорнія.

Головний приз конкурсу – 50 тис. доларів. Окрім цього, учасники можуть виграти премії від 6 компаній зі світовим ім’ям та чимало пам’ятних подарунків. Зокрема, проекти, спрямовані на рішення інженерних задач, можуть отримати нагороду Pioneer від Virgin Galactic або премію Builder. Роботи, які пропонують по-новому поглянути на навколишній світ, а також сміливі гіпотези і експерименти можуть претендувати на нагороду Explorer від National Geographic або Innovator від Scientific American.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.